На території Підгорецького замку з 28 липня до 4 серпня понад 30 волонтерів із різних міст України виконують роботи, скеровані на його збереження.
Зокрема, волонтери відновили частину захисного муру замку, який був аварійним та планують укріпити один зі знищених його кутів. Завдяки цьому мур стоятиме ще щонайменше сто років, повідомив ZAXID.NET керівник волонтерського табору «Підгірці. Реновація» Сергій Свідло.
За його словами, щороку волонтери викорчовують траву на подвір’ї палацу та у швах будівлі, щоб не допустити повільної руйнації.
«У самому палаці волонтери очищують монументальні портали, які збереглися, не були колись знижені пожежею. Також проводиться прибирання у залах, які планується у подальшому відкрити для відвідувачів», – повідомив він.
За словами Сергія Свірдло, культурна асоціація «Новий Акрополь» проводить волонтерський табір у Підгорецькому замку уже 11-ий рік поспіль.
«Ми починали з того, що розчищали доріжки перед входом, а сьогодні вже проводимо ремонтні роботи всередині, щоб українці і гості з-за кордону могли побачити шедеври, які вже десятки років зберігаються у фондах Львівської галереї мистецтв», – зазначив він.
Нагадаємо, 18 червня 2018 року у Підгорецькому замку вперше з 1939 року відкрили мистецьку виставку. У Китайському кабінеті, Золотій, Кармазиновій та Обідній залі палацу експонують копії картин XVII-XVIII століття та архівні фотографії замку. Ця експозиція є постійною і буде доповнюватися новими експонатами. Дорослий вхідний квиток у Підгорецький замок коштує 30 грн, дитячий – 9 грн, вартість екскурсії – 150 грн.
Довідка. Підгорецький замок будували протягом 1635–1640 років за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Після заврешення будівництва син гетьмана подарував цей палац Яну ІІІ Собеському. Потім замок належав родині польського полковника Станіслава Жевуського та графу Грабіковському. До 1939 року у Підгорецькому замку розташовувався музей князів Сангушків, а у 1940 замок передали Львівському історичному музею. У 40-80-х роках тут функціонував санаторій для хворих на туберкульоз, а сам замок перебував у аварійному стані. У 1997 році палац передали Львівській галереї мистецтв. Сьогодні у Пігорецькому замку триває реставрація.