Верховна Рада України ухвалила закон для сприяння розвитку волонтерства серед молоді. Абітурієнти зможуть вказувати волонтерство у мотиваційному листі, що додаватиме їм більше шансів на вступ, а також зможуть зараховувати таку діяльність як студентську практику. Також популяризуватимуть волонтерство серед школярів. Законопроєкт №11159 підтримали 298 народних депутатів, повідомляє «Освіторія».
Метою нового закону є адаптація законодавства України до права Європейського Союзу щодо визнання результатів волонтерської діяльності, розвиток культури соціальної відповідальності в суспільстві, особливо серед дітей та молоді, і популяризація волонтерства.
За новим законом у волонтерів будуть такі привілеї:
- можливість включити свій досвід до мотиваційного листа для вступу до закладів освіти;
- таку діяльність зараховуватимуть за студентську практику, якщо вона відповідає напрямку навчання;
- є право отримати офіційний документ, який підтверджує участь у волонтерській діяльності;
- керівники навчальних закладів зобов’язані підтримувати їхні ініціативи.
Водночас директори шкіл, окрім наявних раніше обовʼязків, відтепер будуть зобовʼязані сприяти волонтерській діяльності школярів. Важливим елементом освіти має стати виховання у школярів навичок соціальної відповідальності та підтримка їхнього внеску в сталий розвиток суспільства. Волонтерська діяльність школярів має здійснюватися у вільний від занять час. Для учнів шкіл вже проводять уроки волонтерства.
Традиційні методи навчання не виправдовують ваших очікувань? Альтернатива є! Дистанційна школа «Оптіма» пропонує інноваційний підхід. Комбіновані уроки, інтерактивні завдання, авторські матеріали – усе це не просто забезпечує високу ефективність навчання, але й формує в учнів цікавість до нового. Дізнайтеся, як вступити до дистанційної школи, та розпочніть захопливу подорож до знань!
«Волонтерство дає можливість молоді розвивати свої навички та отримувати практичний досвід, що є корисним не лише для подальшого вступу до закладів вищої та/або професійної освіти, але й для вступу на ринок праці. Роботодавці все більше оцінюють соціальну відповідальність та волонтерський досвід як показник готовності працівника бути активним та ефективним у команді», — зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту.
Згідно з результатами спільного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, від початку повномасштабного вторгнення 71% українців долучався до волонтерської допомоги армії, переселенцям і тим, хто постраждав від війни.