ВР прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів

ВР прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів

Верховна Рада прийняла в остаточному третьому читанні законопроект про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558-1) за курсом на момент їх отримання.

За цей законопроект на засіданні в четвер увечері проголосувало 229 депутатів.

Видача валютних кредитів населенню в Україні була припинена в червні 2009 року, коли офіційний курс гривні становив близько 7,61 грн/$1. Однак величезний обсяг таких кредитів був виданий до кризи 2008 року за курсом близько 5 грн/$1. Позичальників приваблювала більш низька ставка за валютними кредитами: наприклад, обслуговування кредиту в доларах під 10% річних за вісім років обходилося вдвічі дешевше за гривневий кредит під 20% річних, зазначає «Інтерфакс-Україна».

Під тиском валютних позичальників, які заявляють про неможливість обслуговувати свої кредити після девальвації гривні, офіційний курс якої сьогодні становить 21,02 грн/$1, в парламент був внесений законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості.

Депутати 10 квітня 241-ма голосами підтримали прийняття законопроекту в першому читанні, а 21 травня 227-ма голосами – у другому, проте лідерові найбільшої у ВР фракції «Блок Петра Порошенка» Юрієві Луценку та спікерові Володимиру Гройсману вдалося відстояти перенесення його остаточне ухвалення на третє читання .

Згідно з меморандумом української влади з Міжнародним валютним фондом (МВФ), сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони – застосування президентом країни права вето до закону, який вимагатиме примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі. Незважаючи на це, представник президента в парламенті Степан Кубів, який до середини червня 2014 очолював Нацбанк, проголосував за законопроект №1558-1 у другому читанні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Йижачок 2 липня 2015, 22:33

  "МВФ, ми, звичайно домовлялись, але ж комусь із нас чи наших спонсорів дуже потрібно вигідно погасити кредити, давайте зараз ми вирішимо свої питання, а від завтра повернемось до того, про що домовлялись. ДАЙТЕ ГРОШЕЙ, будь-ласка".

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук