Вроцлав 2016 року стане Європейською столицею культури

Культура21 червня 20119791

Сьогодні, 21 червня, стало відомо, що Вроцлав 2016 року стане Європейською столицею культури.

Нагадаємо, право бути європейською столицею культури виборювало 5 польських міст – Варшава, Катовіце, Гданськ і Люблін, який до своєї аплікаційної форми додав також Львів.

Нагадаємо, ініціативна група, що привела вже Люблін до фіналу конкурсу за титул Європейської столиці культури 2016, запропонувала Єврокомісії інновацію у регламенті конкурсу: Люблін поділиться званням Культурної столиці зі Львовом – європейським містом, що опинилося поза межами кордонів ЄС. У своїй аплікаційній формі на звання культурної столиці Європи Люблін додав також частину аплікаційної форми міста Львова.

Як повідомив голова правління «Мистецької Ради «Діалог» Зиновій Мазурик, учасники «Діалогу» окреслити основні напрями роботи над розвитком культури у Львові, зокрема визначили два процеси, які потрібно популяризувати у Львові. Перше – активізація культурного середовища міста, друге – шанс для влади змінити позицію до культури і сприяти її розвитку у місті. Він також сказав, що основними векторами є робота в культурному середовищі і для міста, і для Європи, тобто культура і зовні, і зсередини.

Як розповіла Ірина Подоляк, в аплікаційній формі Львів дав три напрями розвитку культури у місті: «Бібліотека 2017» - бібліотеки мають стати інноваційними осередками для формування  культурного середовища, другий проект – це музейна педагогіка, третій – запровадження курсу «Історія культури і мистецтв» у шкільну програму. «Ми переконані, що до 2017 року побачимо колосальні зміни у цих трьох напрямах», - запевнила вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук