Всеукраїнське товариство «Меморіал» очолив Степан Кубів

КультураІрина Знась, 10 серпня 201415040

У суботу, 9 серпня, у Будинку кіно у Києві відбувся восьмий з’їзд Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, на якому новим головою громадської організації обрано львів’янина Степана Кубіва, екс-голову НБУ і колишнього народного депутата.

Про це повідомила прес-служба Всеукраїнського товариства "Меморіал" імені Василя Стуса.

Степана Кубів на місце голови організації висунув вже колишній очільник «Меморіалу» Лесь Танюк, який головував в організації з 1992 року. Пропозицію підтримала більшість делегатів з’їзду з майже з усіх областей України.

Сам Лесь Танюк від активної діяльності у «Меморіалі» відходити не збирається – його обрано почесним головою культурно-просвітницького правозахисного благодійного товариства, яке є ініціатором законодавчої реабілітації жертв політичних репресій в Україні і проводить активну  боротьбу з наслідками радянсько-комуністичного тоталітаризму, шукає і захищає політичних жертв всіх окупаційних режимів на території України, передовсім репресованих і депортованих.

Новий голова «Меморіалу» Степан Кубів у своєму виступі окреслив головні завдання для діяльності товариства. Зокрема, він запропонував спільно з Українським інститутом національної пам’яті ініціювати розроблення державної програми політики історичної пам’яті, залучивши до цього провідних науковців з України і діаспори. Таку державну програму, на переконання нового голови, підтримає і Президент України, і оновлена на найближчих парламентських виборах Верховна Рада.

Також «Меморіал» розширюватиме партнерські зв’язки зі спорідненими громадськими організаціями країн Європи для того, щоб національна боротьба українців за свободу і справедливість, за українську державність в усі історичні періоди була сповна визнана світовим співтовариством.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук