Всупереч рішенню суду в Україні почали відключати аналогове телебачення

Вище керівництво держави дало вказівку силоміць перевести українців на цифрове телебачення

10:56, 1 вересня 2018

Президент України Петро Порошенко пішов на відкрите порушення закону, щоб насильно впровадити цифрове телебачення, до якого телевізійна інфраструктура України ще не готова фізично. Про це пише сайт «Без Табу».

Видання нагадує, що у суботу, 1 вересня Україна повинна була перейти на цифрове телебачення, відмовившись від аналогового. Попри те, що реформа активно рекламувалася і обговорювалася, вона почала гальмуватися на місцях, оскільки інфраструктура і техніка були не готові до такого переходу.

30 серпня 2018 Сарненський районний суд Рівненської області виніс рішення, яким заборонило вимикати аналогове телебачення, як це наказувала Постанова Кабміну і рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Таким чином, суд задовольнив позов громадянки України Надії Мізюрко до Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Третіми сторонами в позові виступають управління у справах захисту прав споживачів у Рівненській області, канал «1 + 1» та Кабмін.

Однак, за інформацією видання від джерел в Адміністрації президента, керівництво країни дало вказівку всупереч рішенню суду відключити аналогове телебачення і насильно включати цифру.

Як повідомляється, станом на ранок суботи, 1 вересня, все передавальні центри України приступили до виконання неправомірного наказу. Цю інформацію підтвердили в держпідприємстві Концерні РРТ (радіомовлення, радіозв'язку і телебачення)

Слід зауважити, що під дію цифрового телебачення станом на сьогоднішній день підпадає 70% площі України.

Як інформував ZAXID.NET, 29 серпня Кабмін продовжив аналогове мовлення каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією, до 1 травня 2019 року.

Також 29 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності з 1 вересня ліцензій на аналогове мовлення 39 телеканалів (40 юридичних осіб).