Втрачений Рим Євгена Коноплянки

Чому лідер українського футболу так і не перейшов в італійську «Рому»

16:25, 30 січня 2015

Чергове трансферне вікно вкотре завершується нічим для лідера «Дніпра» Євгена Коноплянки – попри численні чутки щодо трансферу гравця, то в Англію, то в Італію чи в Монако, український футболіст надалі залишається у рідному Дніпропетровську.

За різними даними, у переході Євгена цієї зими були зацікавлені «Тоттенхем», «Евертон», «Монако», «Рома» та «Інтер». Однак єдиним клубом, який висунув реальну пропозицію, була лише італійська «Рома». Агент Євгена Коноплянки, він же ж його батько, повідомив про розгляд цієї пропозиції, а гендиректор дніпропетровського клубу Андрій Стеценко поспішив заявити, що сторони майже домовились.

Натомість через кілька днів слово взяв сам футболіст, який заявив, що залишається в «Дніпрі». За словами Євгена, залишається, бо пообіцяв президентові клубу Ігорю Коломойському. За інформацією журналістів, залишається, бо «Рома» не змогла задовольнити фінансові апетити сім'ї Коноплянок.

Чи варто було футболісту брати курс на Рим і спробувати свої сили у Серії А – ZAXID.NET розпитав у відомих футбольних оглядачів.

«Рома»: варто чи ні?

Юрій Басенко, головний редактор Футбол 24: «Євген Коноплянка повинен визначитися, чого хоче він сам. Якщо отримувати хорошу платню і бути одним із топових гравців чемпіонату України - нехай залишається у «Дніпрі». Якщо він хоче спробувати стати одним із кращих у Європі - треба йти, причому вже. Або навіть ще скоріше, ніж вже. Бо футбольна кар'єра – річ більш скороминуща, ніж про це думають самі футболісти».

Дмитро Литвинов, випусковий редактор Tribuna.com: «Безумовно, Євгену треба було погоджуватися. Залишаючись в Україні ще на півроку, він нічого не здобуває, окрім ризику отримати травму і виявитися влітку нікому не потрібним на Заході. Суто спортивного сенсу продовження виступів у «Дніпрі» в другій половині сезону нема: як показала перша частина першості, оновленому «Дніпру» буде дуже складно боротися за «золото» із «Динамо» та «Шахтарем», натомість гроші за трансфер Євгена (плюс зекономлені на його зарплатні) дозволили б посилити команду навіть в умовах, коли до України складно запросити якісного футболіста-іноземця».

 Фото: ФК «Дніпро»

Володимир Миленко, редактор зарубіжного футболу у виданні UA-футбол: «Варто чи ні було переходити Коноплянці в «Рому», відповідь на це запитання залежить від того, чого Євген хоче від професії. Якщо просто багато грошей - то ні, бо, скоріш за все, сторони не зійшлись у фінансовому питанні. Якщо рости і досягати серйозних успіхів, а не срібних медалей УПЛ і плей-офф Ліги Європи - то так».

Артем Франков, головний редактор журналу «Футбол»: «Очевидно, що Євген Коноплянка не хотів їхати в італійський чемпіонат, оскільки репутація Серії А останнім часом суттєво похитнулася. Італійські клуби вже не користуються такою повагою та відмінною репутацією, як це було, до прикладу у дев’яностих. Це був час тотального домінування італійських клубів у єврокубках, сьогодні це четвертий чемпіонат в Європі після Іспанії, Англії та Німеччини».

Чому зірвався трансфер?

Дмитро Литвинов, Tribuna.com: «Трансфер зірвався через одну-єдину причину – гроші. Багаторічний капітан, символ римського клубу Франческо Тотті отримує на рік €2,5 млн . У той же час, Євген Коноплянка у «Дніпрі» за неофіційними даними має більше трьох і вирішив не погоджуватися на зменшення. При цьому, на гравця має сильний вплив батько-агент, який намагається розкрутити потенційних працедавців на якнайбільшу суму. Швидше за все, якби інтереси Євгена представляв професіонал, то лідер «Дніпра» вже давно би грав за кордоном. А так, на думку батька, не так вже й погано просидіти півроку у Дніпропетровську, після чого отримати таку ж зарплатню в Італії/Англії/Іспанії, адже новий клуб Коноплянки не повинен буде нічого платити «Дніпру».

Артем Франков, «Футбол»: «Чому не відбувся трансфер? Це можуть пояснити хіба що сам футболіст і його батько, яким є агентом гравця. Наскільки я знаю, велику зацікавленість у трансфері українського гравця має «Евертон», однак клуб не готовий виплачувати повну трансферну вартість Євгена Коноплянки. Відповідно, влітку у гравця буде багато нових пропозицій».

 Фото: ZN.UA

«Думаю, що його чемпіонат - в Іспанії. Там, де більш видовищний футбол. В Італії не той чемпіонат, який був ще 10 років тому», - Мирон Маркевич про перехід Євгена Коноплянки в «Рому»

Юрій Басенко, Футбол 24: «Немає значення, який чемпіонат із топових обере Коноплянка зараз. Так, Мирон Маркевич правий, що Серія А зараз вже не та, що була 15 років тому. Але потрапити, закріпитися і по-справжньому заграти в «Челсі» чи у «Манчестер Юнайтед» із тієї ж «Роми» набагато легше, ніж із «Дніпра». Та й для початку потрібно перевірити себе хоча б, чи відповідаєш рівню «Роми» чи, скажімо, «Фіорентини», перш ніж думати про найпотужніші гранди Європи».

Володимир Миленко, UA-футбол: «Слова Маркевича... Розумієте, якби це було сказано навіть не про Мессі, а про Алексіса Санчеса (який не так давно в «Барселону» сам із Серії А переходив) - це була б правда, чемпіонат Італії для нього заслабкий. А для Коноплянки... Скільки разів на рік він грає з командами рівня першої половини таблиці Серії А? Скільки разів на рік він грає в такому ж темпі, як грають там? (Я вже не кажу про таку особливість італійського футболу, як любов до щільної оборони.) Отож. Маркевич, звісно, авторитет - але щось мені підказує, що в цій ситуації Мирон Богданович трішечки злукавив».

Дмитро Литвинов, Tribuna.com: «Чемпіонат Італії, як на мене, цілком відповідає рівню Євгена, котрий за час перебування у «Дніпрі» встиг пограти проти «Наполі», «Фіорентини» та «Інтера», грав достатньо сильно, але враження прибульця на кшталт Мессі чи Роналду у матчах проти цих команд не залишив. Проблема у тому, що чемпіонат Італії не зовсім підходить Коноплянці стилістично: йому життєво необхідний простір, можливість розбігтися, у той час, як італійський футбол багато десятиліть відрізняється щільною грою у захисті більшості команд Серії А. Тому, як на мене, хавбеку краще було б грати у першості Іспанії (Англія занадто жорстка для гравця).

Проблема у тому, що «Реалу» та «Барселоні» за всієї поваги до гравця він не потрібен, а в інших (окрім, можливо, «Валенсії», де зараз прийшов заможний власник) може банально забракнути грошей, аби задовольнити фінансові апетити родини Коноплянок. Втім, Маркевича можна зрозуміти, йому і так важко дається перебудова команди після Рамоса, а тут ще й ключовий футболіст може піти перед вирішальним відрізком».

Трансферна сага Коноплянки. Продовження

Юрій Басенко, Футбол 24: «Мені видається, що Євген вже втратив ідеальний час, аби перейти в сильний європейських клуб, коли минулого літа була пропозиція від «Ліверпуля». За останні півроку Коноплянка більше загубив у грі, ніж здобув. Регрес відзначають майже всі футбольні спеціалісти. І дивного тут нічого немає. Аби ставати сильнішим - потрібно «варитися» у середовищі сильніших. Від застою у чемпіонаті України рости, як футболіст, не будеш. Якби свого часу Андрій Шевченко не перейшов у «Мілан» (причому зробив це вчасно), то він ніколи не став би тим, ким став - одним із найкращих футболістів своєї епохи».

Володимир Миленко, UA-футбол: «На жаль, перевірити слова Маркевича і свої припущення ми навряд чи зможемо, бо Коноплянка, схоже, так нікуди й не перейде. А років через 5 таких спроб буде обговорювати фінансові умови «Карпат» чи «Ворскли». Або просто сидітиме на пенсії. А що, 30 років, можна і зав'язувати».

Артем Франков, «Футбол»: «Я не здивуюся, якщо Євген Коноплянка продовжить контракт із «Дніпром». Я не вважаю, що це корисно для нього, як для футболіста. У «Дніпрі» Коноплянка зупинився у рості, а для того, щоби рости і реалізовувати потенціал непересічного і талановитого футболіста, йому потрібно грати у західних чемпіонатах, оскільки рівень українського Прем’єр-ліги наразі дуже низький».

***

25-річний Євген Коноплянка виступає за основну команду «Дніпра» з 2008 року. Влітку 2015-го у гравця закінчується чинний контракт із ФК «Дніпро», які Євген за попередніми заявами, продовжувати не буде. Рік тому футболіст був близьким до переходу в англійський «Ліверпуль», однак сторони не змогли узгодити фінансові питання договору.