Втрати від стихійних лих у світі перевищують $200 млрд на рік

СвітВолодимир Пиріг, 23 січня 20151320

В останні роки рівень смертності в результаті стихійних лих в кількох країнах значно скоротився, проте економічні втрати перевищили $ 200 млрд на рік, йдеться в посланні генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди десятої річниці прийняття Рамкової програми.

Рівно десять років тому в Японії світові лідери прийняли Рамкову програму дій з пом'якшення наслідків стихійних лих. Цей план став свого роду відповіддю на цунамі в Індійському океані. У 2004 році підводний землетрус в Індійському океані викликав безпрецедентну хвилю цунамі, яка обрушилася на узбережжі – від Індонезії до Сомалі – і забрала життя приблизно 227 тисяч людей.

«У цей день десять років тому, буквально через чотири тижні після цунамі в Індійському океані…, представники 168 держав-членів ООН зібралися в Кобе, префектура Хего, Японія, і прийняли глобальний план дій з управління ризиками, пов'язаними зі стихійними лихами…», – йдеться в посланні, яке цитує «Интерфакс».

Пан Гі Мун зазначив, що з тих пір були вжиті серйозні заходи з пом'якшення наслідків стихійних лих.

«Тисячі людей живі сьогодні завдяки вдосконаленню систем раннього попередження, поліпшенню служб прогнозу погоди, зміцненню систем інформування про небезпеку і вивчення природи стихійних лих», – наголосив він.

Разом з тим генсек ООН зазначив, що на цьому напрямку ще багато невирішених завдань. З часу прийняття у січні 2005 року Рамкової програми дій були зареєстровані 3400 стихійних лих – землетрусів, повеней, ураганів та інших катастроф, які призвели до загибелі 750 тисяч осіб. Приблизно 90% всіх цих фатальних випадків припадають на країни з низьким і середнім рівнем розвитку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук