Народний депутат Володимир В’ятрович звернувся до Служби безпеки України (СБУ), Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР) із проханням розслідувати можливу державну зраду керівника Офісу президента Андрія Єрмака і екс-президента Леоніда Кучми, які підписали на переговорах Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську документ, який передбачає прямі переговори з донбаськими бойовиками.
«Такі дії Єрмака і Кучми суперечать Конституції України й законам України і свідчать про підтримку ними дій держави-агресора, спрямованих на зняття з Росії відповідальності за агресію і окупацію українських територій, трактування цієї агресії та окупації як “внутрішнього конфлікту”, а представників окупаційних органів як буцімто представників окремих районів Донецької та Луганської областей», – сказано в заяві В’ятровича, яку він опублікував у п’ятницю, 13 березня.
У документі наголошується, що українське законодавство та рішення міжнародних судів і організацій визначають російську агресію і окупацію територій Донбасу та Криму як міждержавний конфлікт.
В’ятрович вважає, що дії Єрмака і Кучми містять ознаки злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального кодексу України – державна зрада. Відтак народний депутат вимагає відкрити кримінальне провадження за фактом державної зради, вчиненої Єрмаком і Кучмою, і розслідувати причетність до цього інших посадовців, зокрема, президента України Володимира Зеленського.
Як повідомляв ZAXID.NET, вранці у п’ятницю, 13 березня, видання «Дзеркало тижня» опублікувало документи, які назвало копіями останнього мінського протоколу. В них ідеться про фактично перехід угруповань «ДНР» і «ЛНР» у статус сторони переговорів у Мінську.
Згодом у цей день голова Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, що Тристороння контактна група має намір створити консультативну раду з жителів окупованих і неокупованих територій України, яка буде дорадчим органом при політичній підгрупі ТКГ і обговорюватиме питання, передбачені Мінськими домовленостями, такі, як конституційна реформа у частині децентралізації.
При цьому він наголосив, що про юридичне визнання представників збройних угруповань «не йдеться».
«Ми говоримо про створення платформи, на якій громадяни України, які проживають сьогодні як на контрольованій території, так і на території неконтрольованій, можуть спілкуватися з приводу питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей», – пояснив суть такої консультативної ради Єрмак.
Він також підтвердив, що якщо таку раду створять, то це станеться на найближчому засіданні ТКГ. Крім того, Єрмак нагадав, що представники «ДНР» і «ЛНР» від самого початку мінського процесу беруть у ньому участь у статусі спостерігачів.