<

Я професійний літератор, - Роман Іваничук

Культура27 січня 20115760

Український письменник, громадський діяч Роман Іваничук зізнався, що вже перші свої літературні спроби підписував іменем і прізвищем. Про це від розповів 26 січня на літературній зустрічі у межах проекту «Люди легенди у Домі Легенд».

"У батька була поважна бібліотека. Я змалку підписував свої спроби. Адже всі книги у батьківській бібліотеці були підписані, мали авторів. Мої дитячі та школярські спроби також мали автора, я їх підписував", - розповів Роман Іваничук.

"Хотів співати, служив у церкві, любив сільську працю, з мене був би добрий господар, якби доля розпорядилася по-іншому. Тепер нічого не вмію, окрім писати. Не люблю посередність. Для мене нічого гіршого немає. Це найгірше слово. Нездару видно ще здалеку, генії – недоступні, а я є професійним літератором. Коли прокидаюся зранку, а на моєму столі немає паперів, заготовок, - впадаю у такий дискомфортний стан, я нуджуся", - зазначив письменник.

Роман Іваничук розповів, що у своїх 20 історичних романах переглянув українську історію від ХІІІ ст. до нашого дня.

"Я переписую кожну свою річ по 5-6 разів. Вперше майже відразу, бо інколи думка є швидшою від пера. Після того, як переписав, я ті аркуші рву, щоб ніхто не говорив, що я не грамотний, як Президент. Коли переписую вдруге, вношу правки, втретє після прочитання мого першого "читача", яка глузливо ставить на полях різні примітки. Я передруковую ще раз начисто. І відтепер текст не має змінювати ніхто, крім коректора, який знаходить, що десь пропущена кома чи є орфографічна помилка, чи русизм вжитий, що в мене трапляється, адже вихований я в галицькій російській колонії. Перше речення має бути таким, щоб було паспортом до всього твору. Часом мені перше речення не вдається, і я його перекреслюю", - поділився Роман Іваничук.

Письменник зізнався, що для нього вчителем в літературі був і є Іван Франко. "До Франка і до Біблії повертаюся – вони навіюють щось особливе для мислення. Франко був учителем для всієї нації", - зазначив Р.Іваничук.

Майстер історичних романів розповів, що його бібліотека налічує 10 тисяч книг (українських письменників та перекладів), і він майже всі їх прочитав.

Довiдка ZAXID.NET

Роман Іванович Іваничук (*27 травня 1929, с.Трач Коломийського району Івано-Франківської області) — український письменник, поет, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Народного Руху України, заслужений діяч культури України, член Спілки письменників України (з 1960), депутат Веховної Ради України І-го скликання (1990-94); лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1985), Літературної премії ім. А.Головка (1979), премії ім. І.Мазепи (1999). Герой України (2009). Його твори – історичні романи "Мальви" та "Вогняні стовпи" вивчали у школі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук