Ядерне паливо Westinghouse використовуватимуть ще на двох блоках Запорізької АЕС

Державна інспекція ядерного регулювання України 10 липня дозволила завантаження ядерного палива Westinghouse в активні зони першого і четвертого блоків Запорізької АЕС. Про це повідомляє «Економічна правда».

Узгодження було видано на основі позитивних результатів державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки матеріалів. Ядерне паливо Westinghouse експлуатується в складі змішаних активних зон енергоблоків №2 і №3 Южно-Української АЕС, блоку №5 Запорізької АЕС, готується до завантаження в блок №3 Запорізької АЕС.

Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000.

У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. Запорізька АЕС - найбільша в Європі атомна станція за встановленою потужністю. «Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук