Як львівський художник малював ізраїльські краєвиди

Після мандрів Ігор Гапон відкриє виставку

КультураМарічка Крижанівська, 15 червня 2016, 16:19 466 0

Після міжнародного пленеру в Ізраїлі львівський художник Ігор Гапон 16 червня відкриє персональну виставку у Пороховій вежі у Львові.

Відомий львівський співець карпатської краси Ігор Гапон цього разу неабияк здивує публіку. Художник цьогоріч змінив зелені барви Карпат на ізраїльські пастельні тони, гори на пустелю, а ялинки на пальми.

«До того я пальми тільки по телевізору бачив, а тут довелося малювати їх в Ізраїлі. Ну так один етюд, другий, третій, дивлюся, вже воно стало подібне на пальми», ― пожартував Ігор Гапон.

В Ізраїль львів'янин поїхав на міжнародний живописний пленер. Два тижні малював гори біля міста Аріель, святині Єрусалима і стару частину Тель-Авіва.

«Яффа ― це стара частина Тель-Авіва. Я коли побачив цю Яффу, я зрозумів, що це моє. Десь так я собі уявляв Ізраїль, уявляв цю архітектуру, уявляв природу», ― додав художник.

Тому митець найбільше пейзажів привіз саме із Яффи.

«Було навіть таке, що одну мечеть, яку згодом намалював, я побачив мало не під прицілом снайпера. Та територія підконтрольна арабам і там арабські снайпери. І ми тільки зупинилися, сфотографували. Машини взагалі проїжджають на великій швидкості, тому що небезпечно», ― пояснив Ігор Гапон.

Він вміє змінюватися і бути різним залежно від колориту місцевості, кажуть мистецтвознавці:

«Ці мандри на нього вплинули з найкращого боку, він відчув в собі сили, зрозумів, що може бути інший, цікавіший. І взагалі якщо на його творчість дивитися із сторони, видно, що це художник світла, що його роботи випромінюють тепло і неймовірно виливаються з полотен на людей», ― розповів завідувач виставкового відділу Львівського музею етнографії Андрій Колотай.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук