Як українці за кордоном привертають увагу до проблеми військовополонених і теракту в Оленівці

12:31, 22 лютого 2024

Пройшло більше ніж півтора року з того дня, коли росіяни вчинили один з найстрашніших воєнних злочинів з часів повномасштабної війни – теракт в Оленівці. 28 липня 2022 року ворог вбив понад 50 беззбройних військовополонених, понад 130 було поранено. Наразі теракт не розслідується жодною міжнародною організацією, більшість поранених досі перебуває в полоні, де не отримують належної медичної допомоги і зазнають голоду, тортур, знущань. Чи вдасться притягнути росію до відповідальності за її воєнні злочини і за недотримання норм Женевської конвенції без уваги міжнародного суспільства. «Спільнота Родин Оленівки» вважає, що ні.

Саме тому на початку лютого спільнота оголосила про місяць акцій за кордоном, які будуть направлені на привернення уваги людей за кордоном до теми страт та катувань в російському полоні.

Станом на сьогодні акції вже пройшли в таких країнах: Франція, Англія, Німеччина, Швеція, Італія, Іспанія. Організації, які нам допомогли в перерахованих країнах: Aide et Support, Union des Ukrainiens de France, Women Fight 4 UA, Support Ukraine / London Euromaidan, Українська громада Мюнхена і Баварії, Асоціація UaMi, Nordic Ukraine Forum, Asociación Galega de Axuda a Ucraína.

Важливо, щоб іноземці розуміли, що російський полон – це не опція збереження життя, і Оленівка – яскравий приклад цього. На більшості демонстрацій люди тримали фото вбитих та поранених захисників і таким чином мали змогу побачити що це – не кіборги, не абстрактні воїни, а звичайні хлопці і чоловіки, які сподівалися вийти з російського полону і обійняти своїх матерів, дружин, сестер, але замість цього були вбиті або покалічені.

Богдана Беринда, координаторка з питань військовополонених у Nordic Ukraine Forum, так каже про важливість акцій за кордоном: «Регулярні демонстрації за кордоном мають накопичувальний ефект, бо це постійне нагадування мирному світові, що у нас війна ще не закінчилася, нам потрібна підтримка і допомога. Мені було важко повірити, що шведи організовували ще дві окремих своїх демонстрацій у підтримку України. Піднімаються актуальні питання, збирається допомога, все більше і більше іноземців долучається до цих заходів. До прикладу, шведи знають скільки днів тривала оборона Маріуполя та постійно цікавляться у мене обмінами та кількістю звільнених полонених. І це уже про щось говорить, погодьтеся».

24 лютого українці, які проживають за кордоном, можуть долучитися до акцій в підтримку України і ще раз нагадати іноземцям, що росія – країна-терорист, яка не припиняє вчиняти воєнні злочини, вбивати і катувати військовополонених. Станом на зараз нам відомо про акції в наступних містах 24 лютого:

1. Канада, Квебек: хода з 16:00 до 19:00 по вулиці Ste-Catherine від Guy до площі Philips

2. Швейцарія: Вінтертур, Vogelipark о 13:00

3. Батумі: площа Європи о 18:00

4. Англія, Бірмінґем: Centenary square Birmigham 14-16:00

5. Los Angeles: Melrose Ave, 18:00

5. Італія, Мілан: Plazza Castello 13:00

6. США, Сакраменто: California state Capitol, 10 Street Sacramento 16:30-19:00

7. Німеччина, Ратгаузплатц: Augsburg 16:30

8. Уельс, Кардіфф: John Batchelor Statue, The Heyes 11 (між Cafdiss Central Library та Museum of Cardiff) 13:15

9. Чехія, Прага: Площа Кінських, похід від пам'ятника Шевченка до Староміської площі 15-16

10. Іспанія, Мадрид: марш від Plaza de Espana до Plaza puerta del sol 17:00

11. Польща, Варшава: біля посольства рф, вул. Belwederska 49, 16:00

12. Франція, Париж: хода від Plase de la Repuplique до Place de la Bastille 14:00

13. Іспанія, м. Ла-Корунья: Початок ходи о 17:30 з Обеліско (Кантон Гранде( до Марії Піти. На площі Марії Піти відбудеться мітинг

14. Швеція, Стокгольм: Sergels Torg 15-16:00

15. Німеччина, Мюнхен: Marienplatz (Марієнплац) 14-17:00

16. Лондон, марш 13:30 збір Speakers' Corner, Hyde Park (станція метро Marbie Arch)

14:00 хода до Трафальгарської площі, 16-17:00 віче на Трафальгарській площі

Тут ви можете знайти матеріали про Оленівку для закордонних акцій.