Якщо сьогодні Україна не виплатить боргу за кредитом, їй оголосять технічний дефолт

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 липня 201527240
Якщо сьогодні Україна не виплатить боргу за кредитом, їй оголосять технічний дефолт

У п'ятницю, 24 липня, Україна повинна виплатити купон за єврооблігаціями на $120 мільйонів. У разі рішення Кабміну ввести мораторій на виплату, буде зафіксований технічний дефолт.

Про це повідомляє УНІАН.

На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це буде означати налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами. Але одночасно послабить один із головних важелів Києва в переговорах з кредиторами – загрозу застосувати мораторій.

Як зазначалося, минулого тижня міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що Україна «теоретично» може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу в кінці липня, оскільки це право закріплено законом, чинним з 17 червня, який надає Кабінету міністрів право вводити мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

За її словами, можливий мораторій не вплине істотно на внутрішній ринок України, в той час як деякі експерти прогнозують у зв'язку з цим девальвацію гривні на 20%.

Нагадаємо, 15 липня голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько провела у Вашингтоні особисту зустріч з комітетом кредиторів, для обговорення проведення Україною реструктуризації частини державного боргу. Учасники зустрічі заявили, що досягли значного прогресу під час переговорів.

У рамках програми з МВФ Україна веде переговори з кредиторами про реструктуризацію частини боргу, в результаті яких розраховує за рахунок продовження термінів сплати, зниження купона і часткового списання номіналу боргу в 2015 році заощадити на виплатах за борговими цінними паперами до $5,2 млрд, а в найближчі 4 роки – до $15,3 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук