ЄБРР схвалив виділення Україні $300 млн кредиту на закупівлю газу

ЕкономікаО.Г., 30 вересня 20151260
ЄБРР схвалив виділення Україні $300 млн кредиту на закупівлю газу
фото Politeka

Рада директорів ЄБРР затвердила проект, що передбачає надання НАК «Нафтогаз України» кредиту під державні гарантії у розмірі до $300 млн на закупівлю газу на європейському ринку для заповнення сховищ на опалювальний сезон.

Про це «Інтерфаксу» повідомив провідний радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов. За його словами, таке рішення рада директорів банку ухвалила на засіданні в середу, 30 вересня.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу повідомив, що у разі схвалення кредиту ЄБРР, «Нафтогаз» за процедурами банку проведе тендер, щоб на $300 млн придбати газ на західному кордоні.

Яценюк наголосив, що на рахунку вже є $500 млн, а прийняття рішення ЄБРР дозволить розблокувати і отримати ще $500 млн від Світового банку під держгарантії на закупівлю газу.

«Таким чином, сумарний пакет фінансових засобів, необхідний для того, щоб пройти зиму, становить близько $1,3 млрд, з яких $500 млн - вже на рахунку», - сказав прем'єр.

«Кошти цього кредиту використовуватимуть у суворій відповідності до принципів і правил закупівель ЄБРР, найкращої європейської практики та документації Європейської федерації енерготрейдерів», – наголошується в релізі ЄБРР.

Управляючий директор ЄБРР з енергетики та природних ресурсів Ріккардо Пуліті, слова якого наводять у релізі, додав, що кредит передбачає також підтримку в таких головних сферах, як створення дійсно незалежного регулятора, вдосконалення тарифної методології, а також впровадження кодексу газових мереж.

У банку уточнили, що технічна допомога для виконання плану дій у сфері корпоративного управління «Нафтогазу України» оплачується з Мультидонорського рахунку ЄБРР-України, який банк створив у 2014 році і який фінансує Фінляндія, Франція, Німеччина, Голландія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США, Данія, Японія і Норвегія.о Ви виявили помилку на цій сторінці, виділ

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук