ЄБРР та Україна домовилися про реформування «Ощадбанку»

Підписаний меморандум не означає приватизації або продажу державного банку

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 листопада 20167420
ЄБРР та Україна домовилися про реформування «Ощадбанку»
фото Ощадбанк
Меморандум є частиною реформи державних банків

Україна і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) узгодили заходи з реформування «Ощадбанку». Про це йдеться у повідомленні прес-служби банку.

Як зазначається, відповідний меморандум підписали міністр фінансів України Олександр Данилюк, керівний директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж і голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний.

«Меморандум є частиною реформи державних банків, яка буде сприяти прозорості державних банків, наблизить їх до роботи на більш конкурентній основі. В результаті реформи нам не треба буде витрачати гроші на капіталізацію банків», - зазначив Данилюк.

При цьому, за словами Маліжа, підписаний меморандум не означає приватизації «Ощадбанку» або його продажу. «Наша мета - працювати над вдосконаленням корпоративного управління банку і позбутися політичного впливу на банк, поліпшити систему управління ризиками», - додав він.

Як перший крок, ЄБРР включить «Ощадбанк» до своєї Програми сприяння розвитку торгівлі (ПСРТ) з можливістю надання гарантій на суму до €50 млн для підтримки українських експортерів та імпортерів. ПСРТ ЄБРР спрямована на розвиток міжнародної торгівлі у країнах операцій ЄБРР, у тому числі Україні. У рамках цієї Програми Банк надає гарантії міжнародним підтверджуючим банкам, беручи на себе політичні та комерційні платіжні ризики міжнародних торговельних трансакцій, що здійснюються банками у країнах операцій ЄБРР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук