ЄС компенсує Україні збитки, якщо Росія порушить «зимові» газові угоди

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 31 жовтня 20141060

Єврокомісія виступила гарантом перед Україною щодо компенсації фінансових збитків у випадку, якщо російська сторона не дотримуватиметься досягнутих 30 жовтня у Брюсселі домовленостей щодо умов ціноутворення на постачання газу у зимовий період.

Зміст відповідних домовленостей прокоментував представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

«Невід'ємним і важливим елементом підписаного пакету домовленостей, які були укладені у тристоронньому форматі щодо урегулювання на зимовий період газових питань, стали письмові гарантії з боку і від імені Європейської комісії, які надав президент (ЄК) Жозе Мануель Баррозу. Йдеться про можливості адекватної фінансової компенсації з боку ЄС у покритті збитків Україні у випадку, якщо російська сторона вирішить в односторонньому порядку скасувати або будь-якою мірою зменшити знижку на ціну газу, яка встановлена підписаними домовленостями», – пояснив посол, якого цитує Укрінформ.

Другою складовою європейських гарантій, наголосив Єлісєєв, стало зобов'язання щодо надання сприяння у збільшенні поставок газу Україні шляхом реверсу з боку країн-членів Євросоюзу.

Напередодні у рамках «тимчасового зимового пакету» тристоронніх домовленостей Україна - ЄС - Росія щодо умов постачання газу на період до 31 березня Президент Єврокомісії підписав лист на ім'я Президента України Петра Порошенка. Цей документ закріпив гарантії з боку Єврокомісії на адресу України щодо фінансової підтримки у випадку, якщо Росія порушить свої зобов'язання стосовно ціни на газ, а також готовність ЄК сприяти подальшому нарощуванню реверсних поставок газу в Україну з країн-членів ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук