Євроколія у Львові до 2022 року можлива, – чиновник

Економіка9 лютого 20110

Начальник управління архітектури Львівської міської ради Юрій Криворучко запевняє, що збудувати євро колію до Львова до 2022 року цілком можливо.

Про це він повідомив 9 лютого під час прес-конференції.

Криворучко наголосив, що в мережі європейських залізниць бракує тільки тієї частини, яка пролягає територією України.

«Україні дуже вигідно мати цей фрагмент вузької колії, адже сьогодні транзити йдуть через Братиславу, а їх могла б мати й Україна. Україні це вигідно, але Європа мала б бути зацікавлена, щоб збудувати цю ланку», – сказав Юрій Криворучко.

Він додав: «За обґрунтуванням дворічної давності вартість цього проекту становить 2,5 млрд євро. Тобто вона буде коштувати 27 млрд грн, а це велика ціна. До 2022 року це можна зробити, створивши міжнародний консорціум і залучивши до цього фінансування європейських банків».

Чиновник нагадав, що реалізацію проекту свого часу підтримало обоє українських президентів: Віктор Ющенко та Віктор Янукович.

Як інформував ZAXID.NET , раніше віце-прем’єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков заявив, що будувати євроколію від українсько-польського кордону до Львова до Євро-2012 не будуть. Він зазначив, що тут немає політики, а лише економіка. «Зараз є важливіші об’єкти», – додав Колесніков.

Нагадаємо, Львівська міська рада, мер Львова Андрій Садовий відстоювали проект будівництва євроколії, як об’єкт, який дозволить значно збільшити потік туристів до Львова.

Довiдка ZAXID.NET

Проект "Євроколія" передбачає будівництво вузької колії європейського стандарту шириною 1435 мм від кордону з Польщею до Львова. Загальна протяжність колії - близько 85 км. Вартість проекту - понад 500 млн євро.

Євроколія - це швидкий зв'язок мешканців Львова з Європою. Якщо місто забезпечить можливість комфортного доїзду туристів до міста, це значно пришвидшить розвиток туристичної інфраструктури в регіоні.

Проект будівництва вузької колії від кордону з Польщею до Львова підтримував попередній Кабінет Міністрів України під головуванням Юлії Тимошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук