Єврокомісія надасть Україні $500 млн на закупівлю російського газу

ЕкономікаІрина Рєвунова, 26 вересня 20151320
Єврокомісія надасть Україні $500 млн на закупівлю російського газу

Європейська Комісія до кінця 2015 року виділить Україні на закупівлю російського газу $500 млн. Відповідну заяву оприлюднила прес-служба Єврокомісії.

«Європейська Комісія продовжує свої зусилля щодо знаходження у європейських та міжнародних фінансових інституціях необхідного фінансування для купівлі газу України під час зимового періоду. Частина цих грошей, в обсязі принаймні  $500 млн, має бути доступною вже наприкінці цього року», – мовиться в заяві.

Відповідно до парафованого протоколу, українська сторона бере на себе зобов’язання забезпечити транзит природного газу через свою територію до ЄС, зокрема через закачування 2 млрд кубометрів газу до своїх підземних газових сховищ уже в жовтні 2015 року.

Нагадаємо, Уряд Російської Федерації затвердив знижку на газ для України на четвертий квартал 2015 року у розмірі $24,6 на тисячу кубометрів.

Однією з найважливіших умов є надання європейською стороною Україні фінансування в розмірі $500 млн на закупівлю 2 млрд кубометрів російського газу для додаткового закачування до українських сховищ напередодні зими.

Як повідомляють у прес-службі Навтогазу, після кількох раундів тристоронніх та двосторонніх переговорів, які відбувалися протягом останніх місяців, на зустрічі 25 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, міністр енергетики РФ Олександр Новак, віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович обговорили та погодили всі сутнісні параметри зобов'язуючого тристороннього Протоколу щодо зобов'язань уряду Російської Федерації, уряду України та Єврокомісії до нового зимового пакету.

Документ було парафовано, підписання та затвердження потребуватиме окремих процедур.

Були також узгоджені всі ключові позиції щодо додаткової угоди до контракту на постачання газу між Нафтогазом та Газпромом. Підписання додаткової угоди пов'язане з підписанням зобов'язуючого Протоколу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук