Європарламент закликав ЄС надалі посилювати санкції щодо Росії

СвітОксана Руда, 18 вересня 20141110

У середу, 17 вересня, Європейський парламент на засіданні прийняв чергову резолюцію, в якій закликав Євросоюз до посилення санкцій проти Російської Федерації. За резолюцію «Про ситуацію в Україні та стан відносин ЄС і Росії» проголосували більшість євродепутатів, інформує РБК.

Європарламент закликав ЄС продовжувати розширювати та посилювати санкції для досягнення повномасштабної економічної блокади російських фінансів і економіки, відсторонити Росію від ядерної співпраці та системи Swift (Співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій), і ввести повне ембарго на експорт зброї в Росію.

Водночас Європарламент наголосив на необхідності встановлення чітких критеріїв для Росії, при виконанні яких ЄС зможе відмовитися від посилення санкції, або скасувати вже існуючі.

На думку євродепутатів, такі критерії повинні включати повне виведення російських військ і найманців з території України, припинення прямої і непрямої підтримки сепаратистів, дотримання Росією режиму припинення вогню, забезпечення ефективного міжнародного контролю українського кордону і відновлення контролю з боку української влади над всією територією України.

ЄП наголосив, що Росія має набагато менше підстав, ніж коли-небудь раніше, для критики угоди між Україною і ЄС або реагування необґрунтованими торговими обмеженнями і військовою агресією.

Крім того, у своїй резолюції Європарламент закликає ЄС і держави-члени винести уроки з екстремальної та драматичної ситуації на південному сході України і ролі, яку Росія продовжує грати в цьому. На думку євродепутатів, все це представляє загрозу для безпеки Євросоюзу та його східних держав-членів.

У зв'язку з цим наголошено на актуальності активізації рішучості ЄС зміцнювати і захищати свою власну політику сусідства, а також протидіяти Росії шляхом ще більшої ізоляції в галузі міжнародних економічних і політичних відносин, щоб «ціна» за такі дії з боку Росії стала ще вищою.

Також європарламентарі впевнені, що ЄС варто виробити новий, єдиний підхід щодо Росії, в тому числі в питаннях енергетичної та оборонної політики.

Крім того, Європарламент закликає міжнародні спортивні органи відкликати право Росії на проведення Гран-прі F1 восени та Чемпіонату світу з футболу в 2018 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук