Європейська кіноакадемія вимагає негайного звільнення Олега Сенцова

КультураК.С., 18 серпня 20150
Європейська кіноакадемія вимагає негайного звільнення Олега Сенцова

Правління Європейської кіноакадемії звернулося з листом до керівництва РФ, в якому закликає негайно звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, якого уже понадрік незаконно ув'язнено в РФ. Про це повідомила «Телекритика».

Лист напередодні судового засідання у справи Олега Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка кінематографіств адресували президенту Росії Володимиру Путіну, голові Державної Думи Сергію Наришкіну,  керівнику ФСБ Олександру Бортнікову, міністру внутрішніх справ Росії Володимиру Колокольцеву та генеральному прокурору Юрію Чайці.

У кіноакадемії нагадали, що її діячі стурбовані долею українського режисера з моменту його арешту ФСБ у Сімферополі 11 травня 2014 року. Європейська кіноакадемія стежить за судовим процесом, який тривалий час відкладався.

«Простеживши за судом і побачивши факт, що ключовий свідок звинувачення вже відмовився від своїх свідчень, які були "дані під тиском і примусом", ми шоковані тим, що звинувачення Сенцова у скоєнні "злочину терористичного характеру" все ще залишилися в силі», - йдеться у листі.

Через це Європейська кіноакадемія закликала адресатів листа забезпечити безпеку Олегу Сенцову; зняти звинувачення через недостатність доказів; негайно і беззастережно звільнити затриманих; забезпечити повну реабілітацію затриманих; ініціювати повне, оперативне і неупереджене розслідування свавільного затримання ФСБ Олега Сенцова, також його слів про застосування до нього тортур і притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, у березні Польська кіноакадемія провела акцію «Я - Олег Сенцов» на церемонії вручення польської національної кінонагороди.

Серед відомих кіномитців, які підписали звернення, Агнєшка Холланд, Даніель Ольбрихський, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Фолькер Шльондорф, Кшиштоф Зануссі, Стівен Долдрі, Акі Каурісмякі, Майк Лі, Кен Лоуч, Бела Тарр. 

Нагадаємо, завтра, 19 серпня, у Ростові-на-Дону мають відбутися судові дебати у справі  Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук