Європейські компанії зацікавилися українською ГТС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 17 жовтня 20165010
Європейські компанії зацікавилися українською ГТС
фото DT.ua
На рівні минулорічних обсягів транзиту російського газу в Європу тарифна виручка української ГТС склала $2 млрд

Газові компанії зі Словаччини та Італії надіслали дві комерційні пропозиції з умовами своєї діяльності як потенційного оператора української ГТС. Про це повідомив президент «Укртрансгазу» Ігор Прокопів на II Українському газовому форумі в Києві, пише ZN.ua.

За його словами, для налагодження співпраці з ними доведеться виділити в окрему структуру магістральні газопроводи. «Пошук зарубіжного інвестора, який би гарантував завантаження транзитних потужностей української газотранспортної системи після 2019 року, є найважливішою задачею для розвитку «Укртрансгазу». Транзит є найбільш прибутковим видом діяльності держкомпанії – навіть на рівні минулорічних обсягів транзиту російського газу в Європу тарифна виручка склала $2 млрд», – заявив президент «Укртрансгазу».

Компаніями, що виявили цікавість до української ГТС, стали італійська SNAM і словацька Eustream, які цікавляться лише магістральними газопроводами.

На думку Прокопіва, виконання цієї умови можливе і технічно, і організаційно. «В такому випадку будуть два Укртрансгази. Один транзитний, магістральний, а другий – внутрішній», – пояснив він.

Раніше українську ГТС пропонували передати європейській компанії.

Нагадаємо, станом на 16 жовтня Україна зупинила закачування газу до сховищ та почала його відбір.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук