Юрію Андруховичу у Веймарі вручили медаль Гете

КультураРоман Ганкевич, 28 серпня 20163651
Медаль Гете

Український письменник Юрій Андрухович у неділю, 28 серпня, був нагороджений медаллю Гете - нагородою, яка з 1955 року щорічно вручається німецьким Гете-Інститутом за заслуги в поширенні німецької мови та культури за межами німецькомовного світу і підтримку міжнародної співпраці в сфері культури. Про це інформує DW.

«Окрім Андруховича, нагороди під час церемонії нагородження у місті Веймарі також отримали відомий нігерійський фотограф Акінбоде Акінбії та директор Національного музею Грузії Давид Лордкіпанідзе», - йдеться в повідомленні.

Представляючи цьогорічних лауреатів, президент Гете-Інституту Клаус-Дітер Леманн назвав їх «визначними особистостями та невтомними міжкультурними медіаторами».

«Усі троє лауреатів відкрито і рішуче виступають за культурний обмін з Німеччиною, усі вони є центральними голосами у культурному діалозі у своїх батьківщинах. Усі троє знають зі свого особистого досвіду про виклики, які ставить перед людьми міграція, та як з ними справлятись. Для нас вони є вірними друзями, розумними співрозмовниками, критичними радниками та важливими супутниками і провідниками роботи Гете-Інституту за кордоном», - наголосив Леманн.

Цьогорічне нагородження було присвячене темі «Міграція культур – культури міграції», яка є особливо актуальної для Німеччини на тлі великої кількості біженців і мігрантів, зокрема із Сирії, де триває громадянська війна.

Нагадаємо, як інформував ZAXID.NET, український письменник Юрій Андрухович був удостоєний медалі Гете ще у червні, про що повідомили у Goethe-Institut. Також зазначимо, що 2 вересня Goethe-Institut спільно з Посольством Федеративної Республіки Німеччина проведе в Києві прийняття на честь лауреата.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук