Ювілей відзначать корифеї театру Заньковецької — Таїсія Литвиненко та Федір Стригун

Головні Новини за 06 лютогоМарічка Крижанівська, 6 лютого 2015, 19:20 883 0

14 лютого у Львівському театрі імені Марії Заньковецької влаштують святкову академію з нагоди творчого ювілею народних артистів України Таїсії Литвиненко та Федора Стригуна. 

Театру заньківчан акторське подружжя віддало 50 років творчого життя. 

Таїсія Литвиненко працювала у Національному театрі імені Івана Франка, Запорізькому українському музично-драматичному театрі, а із 1965 року — у Львівському театрі імені Марії Заньковецької. На сценах зіграла майже сотню ролей, та десятки у кіно, найвідоміші із них у стрічках: "Назар Стодоля", "За двома зайцями", "Максим Перепелиця", "Вавилон ХХ". Окрім того Таїсія Йосипівна працює як режисер і педагог.  

Федір Стригун теж потрапив у театр заньківчан після Запорізького українського музично-драматичного театру, став художнім керівником Львівського театру ім. М. Заньковецької. 

"Якби свого часу не було б моєї мрії приїхати до Львова і якби ми сюди не потрапили до театру Марії Заньковецької, ми були б зовсім іншими людьми. Нас із Таїсією Йосипівною виховало українське оточення, яке ми зустріли серед заньківчан", - згадує Федір Стригун. 

За плечима у Стригуна - сотні акторських робіт у театрі та кіно, зокрема у стрічках "Пропала Грамота", "Владика Андрей","Запорожець за Дунаєм" та "Поводир". 

На творчому вечорі глядачі матимуть нагоду поспілкуватися із корифеями і переглянути фрагменти із фільмів та вистав, де головні ролі виконували Таїсія Литвиненко та Федір Стригун. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук