З 1 лютого ціна на воду у Львові зросте на 9,1%

Економіка26 січня 201117620

З 1 лютого вартість води у Львові зросте на 9,1% - до 4,54 грн: 3,17 грн за 1 куб. м води та 1,37 грн за 1 куб. стоків. Відповідну постанову прийняла 20 січня Національна комісія регулювання електроенергетики.

Про це повідомила 26 січня на прес-конференції директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Наталія Павлюк.

"Щомісячне зростання вартості електроенергії, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, зростання ціни енергоносіїв зумовило збитковість тарифів. На сьогодні у нас у Львові тарифи на водопостачання, можна сказати – одні з найменших. Тому були подані розрахунки, ці розрахунки були затверджені інспекцією з цін, і, безумовно, підвищення тарифів повинно було відбутися", - пояснила Павлюк.

Водночас також присутній на прес-конференції директор ЛКМП "Львівводоканал" Мирослав Заплатинський висловив переконання, що таке коригування тарифів лише "відтягує агонію", адже тарифи будуть підвищені лише для населення.

"Це значить, що якщо буде 4,54 замість 4,16 – у відсотках це 9,1% - тільки для населення, а населення в структурі місячних доходів ("Львівводоканалу" - ред.) займає приблизно 50%, то, фактично, для підприємства, для нас відбулося підвищення тарифу на 4,5%", - наголосив він.

За його словами, за останні два роки ціна на електроенергію, яка є основним складником вартості води, для "Львівводоканалу" зросла на 30%, а тариф залишився незмінним.

"Оце підняття тарифу за умови стопроцентної оплати всіма мешканцями нам в кращому випадку дасть приблизно 600 тис. грн. Останнє підняття електроенергії, яке відбулося в грудні, на 4,5%, нам дало збільшення місячних видатків на електроенергію на 350-400 тис. грн. Тобто це підняття, фактично, відтягує агонію – ми маємо велику надію, за умови, що тарифи на електроенергію не поміняється – це ми будемо знати в березні – що, можливо, в березні ми зможемо розійтися з "Львівобленерго" "по нулях"", - сказав Заплатинський, додаючи, що підняття тарифів на електроенергію найближчим часом видається малоймовірним, оскільки в грудні воно було значним.

Також директор "Львівводоканалу" сказав, що його підприємство просило підняти ціни на воду до 5,85 грн. Такий тариф, за його словами, діє в Тернополі і в деяких інших містах.

Нагадаємо, що востаннє тарифи на водопостачання у Львові переглядалися 1 січня 2009 року. Наразі вода у Львові коштує 4,16 грн. за куб. м.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук