З 1 січня 2015 року Киргизстан хоче стати членом Митного Союзу

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 жовтня 20141740

Голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко повідомила, що Киргизстан заявив про намір з 1 січня 2015 року приєднатися до Митного союзу і Євразійського економічного союзу.

Про це вона заявила за підсумками зустрічей із прем'єр-міністром Киргизстану Джоомартом Оторбаєвим і президентом країни Алмазбеком Атамбаєвим, передає УНІАН.

«Киргизія заявляє, що від 1 січня 2015 року хочуть приєднатися до Митного союзу і Євразійського економічного союзу (ЄАЕС)», - заявила Матвієнко.

Матвієнко наголосила, що російська сторона переконалася «у твердій політичній волі і твердому намірі Киргизької республіки приєднатися до інтеграційних економічних об'єднань».

Голова Ради Федерації, зазначила, що киргизька сторона хоче до кінця року виконати дорожню карту, прийняти весь необхідний пакет документів нормативно-правових актів і законів, які дозволять їм стати членами ЄАЕС.

Однак Матвієнко зазначила, що остаточне рішення про терміни приєднання Киргизстану до ЄАЕС будуть приймати члени Євразійського союзу.

«Вважаю, що рішення буде розглянуте у конструктивному ключі», - уточнила вона.

Слід відзначити, що Бішкек прийняв рішення приєднатися до Митного Союзу у 2011 році, а 29 травня цього року, під час засідання вищої Євразійської економічної ради в Астані, було підписано заяву про план заходів щодо приєднання Киргизстану до Митного союзу Білорусі, Казахстану і Росії. Тоді Киргизстан і РФ підписали міжурядову угоду про розвиток економічного співробітництва, яка передбачає створення киргизько-російського фонду розвитку з капіталом у розмірі $1 млрд доларів і фінансування заходів «дорожньої карти» у розмірі $200 млн.

На даний час експерти працюють над реалізацією «дорожньої карти», згідно з якою Киргизстан одночасно повинен стати членом митного союзу і Єдиного економічного простору до 1 січня наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук