З квітня НБУ рахуватиме курс гривні на підставі даних з міжбанку

Офіційний курс гривні будуть встановлювати, виходячи з даних Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України

ЕкономікаРоман Ганкевич, 26 березня 201514181
Валерія Гонтарєва

Національний банк України з 31 березня поточного року буде встановлювати офіційний курс гривні, виходячи з даних Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Про це йдеться в постанові Нацбанку №194 від 26 березня.

«З 31 березня 2015 року офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, щодо яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу, буде встановлюватися в кінці робочого дня і почне діяти з наступного робочого дня», - сказано в повідомленні.

Діючий сьогодні порядок передбачає, що офіційний курс гривні встановлюється та оприлюднюється всередині робочого дня і діє з моменту його встановлення.

«Також з 31 березня 2015 року розрахунок офіційного курсу гривні до долара США буде здійснюватися як середньозважене значення курсу гривні до долара США за всіма укладеними угодами з купівлі та продажу на умовах «тод», «том» і «спот» в день встановлення офіційного курсу за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України», - уточнили в НБУ.

У прес-службі регулятора також зауважили, що новий порядок встановлення офіційного курсу гривні значно полегшить використання офіційного курсу банками і суб'єктами господарювання під час здійснення облікових дій та інших операцій, по яких передбачено використання офіційного курсу, а удосконалений механізм його розрахунку забезпечить більшу відповідність офіційного курсу з реальними ринковими котируваннями гривні до іноземних валют та банківських металів.

Нагадаємо, що востаннє Нацбанк змінював порядок розрахунку офіційного курсу гривні і курсу банківських металів у квітні минулого року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук