З квітня українці отримуватимуть нову форму платіжок за газ

У платіжках окрім кубічних метрів спожитого газу буде надана інформація про енергетичну цінність газу

У квітні поточного року українці отримають нові платіжки за газ, в яких буде вказаний не тільки використаний обсяг газу, але й витрата блакитного палива в одиницях енергії. Про це пише Domik.ua.

Як зазначають, в платіжках окрім кубічних метрів буде надана інформація про енергетичну цінність газу, яка вимірюватиметься у кіловат-годинах, гігакалоріях і мегаджоулях. Ці дані носитимуть на початку ознайомлювальний характер, сплачувати за спожитий газ українці будуть, як і раніше, за кількістю використаних кубометрів. Проте пізніше споживачів переведуть на оплату за спожиті енергетичні одиниці в кіловат-годинах.

Вартість газу залежно від його енергетичної цінності буде розраховуватися в залежності від якості газу. Впровадження такої практики дозволить привести систему комерційних розрахунків України за газ у відповідність з третім енергетичним пакетом Європейського Союзу. Споживачі будуть платити за спожиту енергію, а не за обсяг палива.

«Для визначення спожитого обсягу енергії буде використана формула: Е = V*H, де Е - це обсяг спожитої енергії, V - об'єм спожитого газу, приведений до стандартних умов, Н - середньозважене значення вищої теплоти згоряння газу. Що стосується обсягу газу, то він вимірюється традиційними газовими лічильниками, тобто українським споживачам не доведеться міняти прилади обліку», - повідомили в прес-службі «Київоблгаз».

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), згідно з яким коригування цін може здійснюватися урядом кожні півроку (з 1 квітня та з 1 жовтня) у разі, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET писав, що з цього року українці платитимуть за газ відповідно до його калорійності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук