З Львівської області до Польщі побудують новий магістральний газопровід

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 грудня 20146530

Україна має намір побудувати газопровід для транспортування газу з Польщі до ПСГ «Більче-Волиця» (Львівська область) для забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України, повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

Завданнями проекту є забезпечення прийому газу через газопровід-інтерконектор зі сторони республіки Польща, здійснення безкомпресорної подачі газу на закачку в ПСГ «Більче-Волиця», «Опари», «Дашава», «Угерсько» та подача газу в систему магістральних газопроводів або систему магістральних газопроводів, а також забезпечення подачі газу з ПСГ через газопровід-інтерконектор до республіки Польща.

Розглядається два варіанти оптимального проходження траси магістрального газопроводу-інтерконектора довжиною 100 та 110 км між ГВС «Дроздовичі» та ДКС «Більче-Волиця». Окрім того, є три варіанти діаметру газопроводу-інтерконектора. Вартість будівництва першого з урахуванням ПДВ – $183 млн, другого – $198 млн і третього – $244 млн.

Так, максимальний об'єм газу, який може транспортуватися газопроводом з Польщі до України у першому варіанті – 4,07 млрд кубометрів газу в рік, другого – 5,76 млрд кубометрів газу в рік, третього – 8,33 млрд кубометрів газу в рік.

У зворотному напрямку, тобто з України в Польщу, максимальний об'єм газу планується на рівні 5,0 млрд кубометрів газу в рік в усіх трьох варіантах.

17 грудня Україна та Польща підписали угоду щодо підготовки до економіко-технічного обґрунтування об’єднання газових систем двох країн.

Президент польської компанії «Gaz-System» Ян Хадам повідомив, що система газових з’єднань з Україною була сконструйована таким чином, аби, насамперед, надсилати російський газ на Захід. Тому Польща може щорічно транспортувати тільки 1,5 мільярда кубометрів блакитного палива в Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук