З нового року у Львові діятиме нова грошова оцінка землі

Львівська міськрада доручила департаменту містобудування здійснити комплекс робіт з організації та проведення нової нормативної грошової оцінки земель, яку введуть у дію із 1 січня 2015 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЛМР.

Уже затверджено документацію конкурсних торгів на закупівлю послуг з виконання нормативної грошової оцінки земель м. Львова і оголошення про проведення конкурсних торгів та відповідно до ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» подано оголошення для оприлюднення.

На сьогодні у Львові діє нова нормативна грошова оцінка землі, якою встановлено середню вартість 1 кв. м земель міста з урахуванням регіональних факторів на рівні 470,29 грн. За цим показником Львів є на четвертому місці в Україні, після Одеси, Дніпропетровська та Донецька.

Впровадження цієї грошової оцінки неодноразово відкладалось. Проте 2011 року міськрада таки ввела нову нормативну грошову оцінку, що спричинило протести підприємницьких кіл Львівщини, громадських організацій та громади міста.

Як наслідок, було надано пільги зі сплати орендної плати за землю та земельного податку впродовж 2011-2014 років, внаслідок чого базова вартість 1 кв. м землі міста була на межі 188 грн.

Цьогоріч було внесено зміни до статті 288 ПКУ, відповідно до яких немає підстав нараховувати пільги зі сплати орендної плати за землю, оскільки мінімальний розмір орендної плати за землю не може бути менший ніж 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до законодавства (ст. 18 Закону України «Про оцінку земель»), нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. Отож виникла потреба розробити нову нормативну грошову оцінку земель міста, йдеться в повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук