З Олеського замку жодні експонати не зникали, ‒ головна хранителька фонду

Головні новини Львова 23.10Марта Когут, 23 жовтня 2017, 19:06 1363 3

За словами директора Львівської галереї мистецтв Тараса Возняка, 621 експонат зник із львівських музейних фондів, найбільше ‒ з фондів Олеського замку. Натомість головна хранителька фонду Олеського замку Тетяна Сабодаш заявила, що з музею не зникали жодні експонати.

Перевіряли фонди сто працівників упродовж року. Нестачу виявили під час інвентаризації. Тарас Возняк, директор Львівської галереї мистецтв, зазначив: «Дуже різні, починаючи від дуже великих, наприклад, якщо говорити про розміри ‒ шафа два на три метри, закінчуючи маленькими предметами, ледь не намистинками».

У Олеському замку начебто недорахувалися меблів та скульптур, що є у матеріальній відповідальності Тетяни Сабодаш ‒ директорки фонду. Однак жінка переконує, що цих скульптур тут ніколи і не було.

«Це той святий Онуфрій, якого навіть немає в актах моїх Олеського замку, він в мене взагалі ніде не зафіксований ‒ ні в карточці ніде. Я його не отримувала, зовсім навіть в актах немає. Голівка ‒ це маленька головка Христа, це в актах написано, але мною зроблена помітка, і я це обговорювала з Любою Богданівною, я її не отримувала», ‒ каже Тетяна Сабодаш.

Любов Богданівна Андрійчук, голова відділу обліку фондів, від коментаря відмовилася. Проте саме у неї на руках оригінали всіх актів, де й записана доля кожного експонату. Натомість Тетяна Сабодаш запевняє: меблі, які буцімто зникли, теж на місці. Показує акти, а далі веде до найцікавішого експонату.

«От іконостас, а от вівтар святої Анни з Марією. От цей вівтар 16 століття, Самбірський район. Мене звинувачують в тому, що ось ця свята Катерина, яку ви бачите, що ця свята Катерина, була підмінена. Коли прийшов до нас вівтар, я показувала в документах, тут була нора, його не було, зовсім цієї Катерини», ‒ розповідає директорка фонду Олеського замку Тетяна Сабодаш.

Теперішня Катерина ‒ це дипломна робота студентки з коледжу Труша, намальована у 1997 році. Про це також є записи в актах. З іншої сторони вівтаря ‒ свята Варвара, вона оригінальна, каже хранительниця фонду.

Натомість до поліції вже надійшли заяви щодо зниклих експонатів. Тим часом головна хранителька Олеського замку звернулась із листом до президента, в якому заявила, що її безпідставно звинувачують у зникненні музейних артефактів.

Нагадаємо, директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк заявив про зникнення 621 музейного експонату з фондів Львівської галереї мистецтв. Їх виявили під час проведення інвентаризації музейних комплексів. Детальний перелік усіх творів мистецтва, яких не дорахувалися музейники тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук