За час війни з Донбасу евакуйовано вже 9 вищих навчальних закладів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 20142250

З територій Донбасу, підконтрольних бойовикам, станом на сьогодні евакуйовано вже 9 вищих навчальних закладів.

Зокрема, Донецький національний технічний університет переїхав в Красноармійськ, Донецький національний університет — у Вінницю, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського та Донецький юридичний інститут МВС України — в Кривий Ріг, Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка — в Старобільськ, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля та Луганський державний університет внутрішніх справ - в Сєвєродонецьк, Луганський національний аграрний університет — в Харків, Луганський державний медичний університет — в Рубіжне.

Першими про необхідність евакуювати (змінити юридичну адресу) внз, які знаходяться на підконтрольній терористам території, заговорили в самих вузах, а не вищі чини Міносвіти, пише «Дзеркало тижня. Україна». Ініціативні групи студентів і викладачів Донецького, а потім і Луганського національних університетів вимагали від української влади захисту і навіть погрожували пікетами.

У Міністерстві освіти і науки України студентам запропонували два варіанти: перевестися в будь-який ВНЗ України або навчатися в рідному евакуйованому закладі. Тих, хто не скористається ні одним з варіантів, на початку другого семестру будуть вважати такими, що не почали занятя.

«Ті виші, які знаходяться на окупованій території, не зможуть видати випускникам українські дипломи. Причини дві: ми не можемо контролювати навчальний процес, і ми нічого не фінансуємо в зоні тимчасової окупації. Правові підстави: факт окупації цих територій російськими військами і місцевими бандформуваннями», - заявив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Він запевнив, що «МОН створить умови випускникам вишів і середніх навчальних закладів, які з різних причин залишилися в зоні тимчасової окупації, для складання іспитів екстерном або дистанційно, щоб вони мали можливість отримати українські дипломи».

Через численні звернення студентів Донецької та Луганської областей у відомстві розробили максимально спрощену процедуру переведення. Так, при відсутності академічної довідки і особистої справи, студентові достатньо мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт, студентський чи військовий квиток тощо). Після повернення студента до свого університету, оцінки, які він отримав в «новому» ВНЗ, будуть враховані.

Крім того, зазначили в міністерстві, керівникам вишів скерували лист про першочергове поселення в гуртожиток студентів з Донецька та Луганська.

У той же час, у відомстві визнають, що проблема випускників, чиї документи з оцінками залишилися на окупованій території, ще не вирішена.

«Ми думаємо над цим питанням, радимося з вишами. Можливо, в такому випадку в додатку до диплома будуть перераховані навчальні предмети і курси, але без оцінок», - розповів заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Микола Фоменко.

Тим, хто не виїхав з окупованої території, радять заходити на сайт Міносвіти, з'ясовувати нове місце дислокації свого навчального закладу, зв'язуватися з ним і дізнаватися, як буде організоване навчання і чи можлива дистанційна форма. Для жителів Донбасу в Міносвіти працює «гаряча лінія»: 096-444-30-86 або 481-32-15.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук