Галицький районний суд Львова виніс вирок підозрюваному в нападі на поета Сергія Савіна та музиканта Максима Вербу. 25-річний львів'янин, який визнав свою вину, отримав 4 роки та 1 місяць ув'язнення. Судове засідання відбулося у понеділок, 15 листопада, повідомила громадська організація «Інсайт», яка займається психологічною та юридичною підтримкою ЛГБТ-спільноти.
«ГО «Інсайт» домоглася першого реального терміну за злочин на ґрунті ненависті у справі з гомофобним нападом у Львові! Те, що сьогодні сталося – значна та важлива подія для усіх нас! Суд призначив реальний, а не умовний термін для злочинця за гомофобний напад! Дякуємо нашій адвокатці Оксані Гузь за ведення справи та за те, що гомофобний мотив злочину не був проігнорований судом», – повідомили на сторінці ГО «Інсайт».
Також у повідомленні зазначено, що суд врахував попередню судимість підсудного з невідбутим покаранням та засудив його до позбавлення волі терміном на 4 роки та 1 місяць. Обвинувачення було висунуто за статтею ККУ 296 (хуліганство), але із зазначенням гомофобного мотиву вчинення злочину. Судове засідання відбувалося у відкритому режимі. Справу розглядав суддя Віктор Романюк.
Адвокатка потерпілого Оксана Гузь у коментарі ZAXID.NET розповіла, що нападник отримав 4 роки та 1 місяць ув'язнення, це покарання включає і попереднє – невідбуте. Вирок ще може бути оскаржений сторонами протягом 30 днів. Також вона зазначила, що нападник свою вину визнав.
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Боюсь, що великого поштовху для судової системи ця справа не надасть. Вона радше допоможе у глобальних змінах щодо законодавства. Адже зараз на розгляді парламенту перебуває законопроект №5488, який передбачає зміну в структурі Кримінального кодексу та введення відповідальності за напади гомофобних і трансфобних мотивів зокрема. Для того, щоб вони відображались, потрібно, аби здійснювалось якісне досудове розслідування. А воно можливе лише завдяки якісному законодавству», – зазначила адвокатка Оксана Гузь.
Зазначимо, що це вже другий вирок у цій справі. Один із нападників вже отримав умовний термін. Також ще мають відбутися судові засідання щодо ще двох підозрюваних у цій справі.
«Ми маємо той випадок, коли все стається без жодної розмови! Є лише одне речення: "Здрасьте, під*ри!" Як викладач української мови кажу вам: будь-яка лінгвістична експертиза доведе, що означають ці слова. Тобто, безумовно, тут присутній ґрунт гомофобії. Тому я й звернувся до тих, хто захищає таку тему. Будьмо відвертими: про свої проблеми треба говорити, інакше ми житимемо в печері. Наразі чекаємо ще рішень щодо двох нападників», – розповів потерпілий, поет Сергій Савін.
Нагадаємо, що у липні цього року у центрі Львова група молодиків напала на двох хлопців. Поета Сергія Савіна та його друга Максима Вербу побили, після чого викрали у них гаманець та телефон. За підозрою у вчиненні злочину затримали чотирьох осіб.
P.S. Ще одному нападнику, Максиму Ільківу, суд призначив реальне покарання - 4 роки тюрми.