За останню добу готівковий долар США подорожчав на 30 коп.

За останні кілька місяців курс долара рекордно зріс. В обмінниках кажуть, що ціни на валюту постійно коливаються, але останнім часом обходилось без суттєвих стрибків. 

Також у банках зауважують, що попит на іноземну валюту є, проте дефіциту доларів та аномальних черг нема.

Чи не найбільше на валютні коливання реагує вартість техніки. Цінники в магазинах змінюють практично щодня.

"Як тільки змінюється курс долара ми вимушені піднімати ціну, тому що продаючи товари ми повинні купити на його місце новий. Якщо ми не встигатимемо реагувати, в нас не буде за що купувати новий товар", - пояснив старший продавець-консультант одного із магазинів техніки В'ячеслав Медведєв.

Фахівці пояснюють, що основна причина таїться в грошовому обігу - з'являється надлишок грошей, тому, мов на дріжджах, і росте іноземна валюта. Гривня ж знецінюється насамперед через військові дії на сході України. Також впливає і відтік інвестицій та збільшення кількості людей, які не працюють. А сьогоднішній 30-ти копійковий стрибок найймовірніше пов'язаний зі збільшенням ризику вторгнення російських військ.

"Перш за все - це падіння обсягів виробництва. На жаль, вони в нас падають. Військові події - це важливий фактор, він має і моральний характер, і характер фінансовий. Якщо ми зуміємо зупинити негативну дію всіх цих чинників, які ми перерахували, тоді буде стабілізація", - зазначив директор інституту економіки і менеджменту "Львівської Політехніки" Олег Кузьмін.

Аналітики кажуть, що українцям слід забути про долар по 8 гривень. Якщо і вдасться дати раду із знеціненням гривні, то валюту навряд чи продаватимуть дешевше, ніж за 12 гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук