За перше півріччя 2016 року українці витратили у Польщі ₴7,2 млрд

За перше півріччя 2016 року українці витратили у Польщі ₴7,2 млрд
Найохочіше українці купують побутову хімію, будівельні матеріали, продукти харчування

Щонайменше 1,1 млрд злотих (близько 7,2 млрд грн) залишили українці під час шопінгу у Підкарпатському воєводстві Польщі упродовж шести місяців 2016 року.

Ця сума стала відома із поданих на кордоні декларацій Tax Free для повернення ПДВ. Оскільки частина українців не заповнює Tax Free, то сума витрачених нашими громадянами грошей у сусідній державі може бути значно вищою.

Як інформує Gazeta Wyborcza українці є основними клієнтами прикордонних торгових центрів. Наприклад, у Медиці розташований єдиний у Польщі цілодобовий супермаркет «Biedronka», орієнтований на покупців із України, а ще в одному прикордонному селі – Корчовій розбудовується великий торговий центр, який також відкрили для українських споживачів. Видання стверджує, що українці є найчисельнішими клієнтами у торгових центрах Перемишля та Жешува.

Минулого року у пунктах пропуску на кордоні з Польщею українці подали 1,5 млн документів Tax Free на загальну вартість товару 2 млрд злотих. Щоб могти повернути собі ПДВ за системою Tax Free, треба зробити покупку на суму не менше 300 злотих на одному фіскальному чеку і мати громадянство країни не члена Євросоюзу. Цією можливістю активно користуються українці, які живуть у прикордонних з Польщею областях.

«Найбільший оборот був від липня до грудня. Якщо ця тенденція утримається в цьому році, то вартість товарів вивезених з Польщі має значно перевищити минулорічні 2 млрд злотих», - каже Едита Хабовська, речник митниці у Перемишлі.

Величезний ріст обороту видно на прикладі пункту пропуску в Медиці. Через цей пункт щоденно проходить 18 тис. осіб. За шість місяців минулого року митники прийняли 270 тис. документів Tax Free на товари вартістю 400 млн злотих. Водночас за шість місяців 2016 року таких документів було подано 350 тис., а сума вивезеного товару сягнула 575 млн злотих.

Коли у липні Польща у зв’язку із самітом НАТО та Світовими днями молоді призупинила малий прикордонний рух з Україною, то митники отримали на 30% менше декларацій Tax Free.

Найохочіше українці купують побутову хімію, будівельні матеріали, продукти харчування – фрукти, овочі, м'ясо і копчені вироби, засоби гігієни, побутову техніку, телевізори, а також запчастини до автомобілів (наприклад, шини).

Ті, хто хоче повернути собі ПДВ за Tax Free, користуються спеціальними смугами руху у пунктах пропуску.

Окрім того, і в Польщі, і в Україні працюють фірми, які організовують шопінг-тури до польських торгових центрів. Під час таких турів українці витрачають на закупи в середньому 700 злотих.

На думку Маріуша Сидора, представника однієї з фірм, які організовують шопінг-тури до Польщі, українці купують польські товари, бо вони дешевші, якісніші. «Вони виграють від сезонних знижок, а якщо повертають собі ПДВ, то ціни багатьох товарів є справді набагато нижчими ніж в Україні. ПДВ повертається під час наступного візиту до Польщі за допомогою фірм, які на цьому спеціалізуються або в тих самих магазинах, де були зроблені покупки», - каже Маріуш Сидор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук