За перший квартал у державний бюджет повернули лише ₴5 тис. корупційних активів

ЕкономікаІрина Данилів, 27 квітня 20154570

За три місяці поточного року до бюджету України повернуто корупційних активів на 5 тисяч 14 гривень 5 копійок. Про це у відповідь на запит «Центру протидії корупції»  повідомила Державна казначейска служба

Як написала у статті «Місія можлива. Як повернути корупційні активи Україні?» для «Української правди» виконавчий директор Центру Дар’я Каленюк, повернуті  кошти складають лише 0,00033427% із запланованих в цьому році 1,5 млрд грн доходів від конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації конфіскованого майна, які були привласнені корупційними методами. Гроші ці мали конкретне призначення – їх повинні направити в спеціальний цільовий фонд для забезпечення оборони і безпеки держави.

Бюджетна цифра була розрахована, в тому числі, на даних Держслужби фінансового моніторингу, яка тільки за 2014 рік виявила підозрілих банківських операцій на суму 300 млрд. грн. А за даними Генеральної прокуратури, у 2010-2013 роках через банківську систему України було виведено близько 140 мільярдів гривень.

У першому півріччі минулого року на основі матеріалів Державної служби фінансового моніторингу було тимчасово арештовано 867,69 млн грн. – менше за 1% від ідентифікованих підозрілих операцій.

«Більшість від заблокованих фінрозвідкою активів розблоковуються через те, що слідчі та прокурори не подають вчасно клопотання до суду про арешт, або в ньому немає достатніх доказів для арешту», – йдеться у статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук