За проектом, на місці ринку «Добробут» у Львові має бути готель

Економіка14 квітня 201111800

Чемпіонат Європи з футболу може зацікавити інвесторів у будівництві готелю на ринку «Добробут», - вважають у відділі правового забезпечення виконавчих органів Львівської міськради.

«В 90-х роках за ініціативи австрійського інвестора та за підтримки Львівської міської було утворено спільне українсько-австрійське підприємство ТзОВ «Галінвест», яке мало займатись будівництвом готелю у центрі міста. Львівська міська рада вступила в дане товариство, зробила внесок в статутний фонд, в розмірі 55%. Муніципалітет поніс витрати на знесення 3-х житлових будинків на вул. Старій,3  та на відселення мешканців цих будинків, тобто надання їм альтернативного житла. Розпочалось будівництво готелю,  але ближче до кінця 90-х років (97-98 рр.), очевидно, у зв’язку з погіршенням економічної ситуації, будівництво зупинилось на початковій стадії (влаштуванні цокольного поверху)», - повідомив начальник відділу правового забезпечення виконавчих органів Роман Оліярник.

За словами Романа Оліярника, на час поки не було відновлено фінансування готелю, співучасники товариства запропонували влаштувати на місці об’єкта тимчасовий ринок, планувалось, що ринок функціонуватиме до 2001 року. Але комплекс ринку «Добробут», який постав на місці готелю, працює досі, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської місткої ради.

«Функціонування ринку не є документально оформленим. Земельна ділянка надана для будівництва та функціонування готелю, а не ринку. І наразі внести зміни до цільового використання землі неможливо», - додає Роман Оліярник.

«Юридичні проблеми, пов’язані з цим, почались у 2004 році, коли одні з співзасновників товариства, представники австрійської фірми та за ініціативи київської фірми-співзасновника, ініціювали проведення загальних зборів  і в січні 2004 року прийняли рішення про виключення Львівської міської ради з числа учасників. ЛМР оскаржувала це рішення у судовому порядку, але безуспішно. Натомість, були інші суди за ініціативи інвесторів про зобов’язання управління державної реєстрації внести необхідні зміни в установчі документи. Господарський суд прийняв рішення, яким визнав відмову управління державної реєстрації вносити зміни до установчих документів, незаконною, але не зобов’язав управління державної реєстрації вчинити відповідні дії. Таке рішення було підтримано судами апеляційної та касаційної інстанції. Зміни до установчих документів не внесені і, згідно з чинними законодавчими документами ЛМР, досі є учасником товариства», - повідомив Роман Оліярник.

Довготривалі суди затягнули врегулювання питання продовження будівництва готелю та демонтажу тимчасового ринку.

За словами Романа Оліярника, вирішити питання можна двома шляхами.

«Або через судові справи - доведеться судитись з теперішнім керівництвом «Галінвест»  (з 2004 року керівництво здійснює представник австрійської фірми), або методом переговорів. Незабаром Євро-2012  і готель є набагато цікавішим об’єктом для інвесторів, аніж ринок Добробут», - вважає Роман Оліярник.

Нагадаємо, відповідне звернення щодо доцільності будівництва готелю на місці ринку «Добробут» надійшло до міського голови Андрія Садового під час його участі у телепрограмі «Особистий прийом».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук