За рік Україна зменшила експорт цукру більш ніж на чверть

За вересень-серпень 2018-2019 років українські виробники експортували 409,8 тис. тонн цукру на 144,3 млн доларів, що майже на 27% менше ніж минулого року – 564,0 тис. тонн. Про це повідомляє прес-служба асоціації «Укрцукор».

Окрім того, відзначають в асоціації, відбулись незначні зміни в географії експортних поставок.

«Ми можемо відзначити деяку зміну географії поставок. Хоча лідером імпорту у нас залишається Узбекистан, відвантаження в цю країну суттєво зменшились - з 210 до 96 тис. тонн», – прокоментувала заступник голови правління «Укрцукру» Руслана Яненко.

За її словами, на друге місце піднявся Азербайджан (74 тис. тонн), який посідав 3-тє місце в попередньому сезоні (43 тис. тонн), а на третьому місці розмістився Таджикистан (36 тисяч тонн).

Щодо наступного сезону, експерт спрогнозувала очікуване підвищення цін на цукор на Лондонській біржі, що безумовно відзначиться і на внутрішньому ринку. Ще одним фактором здорожчання є світовий дефіцит та скорочення виробництва цукру в Україні.

«Серйозним конкурентом в наступному сезоні може стати Росія, яка очікує перевиробництво солодкого піску і, відповідно, боротьба за ринки Середньої Азії буде більш запеклою», – пояснила Яненко.

За оцінками аналітичного відділу асоціації, експорт цукру в 2019/2020 МР році становитиме орієнтовно 300 тис. тонн.

Як інформував ZAXID.NET, за підсумками року, з травня 2018 року по квітень 2019 року, Україна увійшла у трійку найважливіших експортерів до країн Євросоюзу сільськогосподарських товарів і у двадцятку країн, які найбільше імпортують з Європи таку продукцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук