За руйнування вілли «Люсія» у Львові її власника оштрафували на ₴170 тис.

11 вересня

ОСББ «Свєнціцького-16» оштрафували на 170 тис. грн за доведення до руйнації історичної вілли «Люсія», збудованої у 1896 році. Відповідне рішення 11 вересня прийняла міська адміністративна комісія щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини.

Зокрема, йдеться про руйнування власниками вілли опор, балок та інших елементів конструкції вілли, а також пошкодження фасаду будівлі. Загалом вілла «Люсія» зруйнована майже на 70%. У зв’язку із цим адміністративна комісія прийняла рішення скласти протокол про порушення і накласти на власників вілли максимальний штраф – 170 тис. грн.

Як уточнив ZAXID.NET голова комісії – заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, представників ОСББ «Свєнціцького-16» запросили на наступне засідання комісії, аби вони пояснили, яким чином будуть виводити віллу зі стану руйнації. Якщо ж власники будівлі не почнуть її відновлення, мерія звернеться до правоохоронців.

«За те, що він зруйнував цю віллу ми розглянули протол і наклали штраф 170 тис. грн. Наступного разу ще раз запросимо власника, щоби він був ознайомлений з цим штрафом і були витримані всі юридичні процеси», – додав Андрій Москаленко.

Нагадаємо, ОСББ «Свєнціцького-16» вже кілька разів зверталося до Львівської мерії за дозволом на будівництво на місці вілли «Люсія» багатоквартирного будинку, однак їм відмовляли. Наприкінці листопада 2017 року департамент архітектури Львівської ОДА вніс віллу на вул. Свєнціцького, 16 до переліку щойно виявлених пам'яток. У лютому 2018 року на підставі цього рішення Міністерство культури внесло цей будинок до реєстру пам'яток місцевого значення. Власники вілли оскаржили внесення вілли до переліку пам’яток через окружний адміністративний суд, і виграли його. Львівська міська рада подаватиме на це рішення суду апеляцію.

Додамо, що одним із засновників ОСББ «Свєнціцького-16» є Ігор Скробацький, він є співвласником ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 листопада
У Винниках відкрили удосконалену транспортну розв’язку без лівих виїздів
«Авто Євро Сила» оголосила блокування доріг по всій Україні. Онлайн-карта блокпостів
Недобудовану лікарню на Львівщині продали з аукціону за 10,5 тис. грн
У львівському «вікні життя» залишили місячну дівчинку
У Кабінеті міністрів розповіли про етапи монетизації субсидій 2019 року
На Закарпатті протестувальники перекрили трасу Київ–Чоп
Вселенський Патріархат невдовзі затвердить дату проведення Об’єднавчого собору в Україні
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер
Як перетнути кордон швидше у період різдвяно-новорічних свят?