Забужко пропонує висунути на Нобелівську премію луганського письменника

Письменниця Оксана Забужко запропонувала Українському ПЕН-центру ініціювати номінування луганчанина Василя Голобородька на Нобелівську премію з літератури. Про це передає УНН із посиланням на "Радіо Свобода".

"Моя пропозиція: щоб Український ПЕН-центр ініціював номінування Василя Голобородька на Нобелівську премію з літератури. Це, зрештою, досконало збігається з нашими статутними обов’язками: адже замовчування – одна з найпоширеніших форм контролю за інформацією, а в цьому випадку контроль здійснює на нашій території ворожа держава, послуговуючись ним як інструментом терористичної війни. Кому ж, як не нам, повертати тепер Донбасу його непочутого Поета?

Додатковий плюс тут у тому, що кращої кандидатури від України нині взагалі годі шукати – у Голобородька, крім любимої Нобелівським Комітетом дисидентської біографії "ідеаліста в пейзажі століття", є поетичні книжки в якісних перекладах європейськими мовами, є міжнародні відзнаки, а значить, уперше за роки нашої незалежности Шведська Академія отримала б не просто "нове ім’я в списку", як то було з раніше номінованими Ліною Костенко та Борисом Олійником, – а таки реального кандидата для серйозного вивчення", – зазначила О. Забужко у відкритому листі до Українського ПЕН-Центру.

Василь Голобородько – український письменник, член Національної спілки письменників України, АУП, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, премій імені В. Симоненка та М. Трублаїні. У його доробку є низка поетичних збірок. Голобородько народився на Луганщині, був студентом Донецького педагогічного інституту, звідки його відрахували за "за дії, несумісні зі званням радянського студента". Йшлося про те, що майбутній письменник поширював у Донецькому університеті серед студентів роботу Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук