Фільм Ахтема Сеітаблаєва та Джона Віна «Захар Беркут» за перший вікенд прокату зібрав більш як 13 млн грн. Інформація про це з’явилась на сторінці фільму у Facebook.
«148 068! Саме стільки українців подивилося історичний екшен «Захар Беркут» за перший вікенд прокату! За ці дні фільм зібрав 13 242 471,60 грн! Неймовірно дякуємо всім глядачам!», - йдеться у повідомленні.
Тепер фільм посідає друге місце за касовими зборами усіх українських фільмів. Рекорд належить картині «Я, Ти, Він, Вона», який зібрав понад 23 мільйони гривень за перші дні прокату. Щоправда, прем’єра фільму відбулась 27 грудня, тобто перший вікенд прокату був довшим. Також новорічні свята традиційно тим часом, коли глядачі найбільше йдуть до кінотеатрів. Також картина із Володимиром Зеленським у головній ролі вийшла у прокат після того, як він оголосив про намір балотуватись на пост президента України.
Раніше другу сходинку посідала картина «Скажене весілля», яка у перший вікенд зібрала 13,1 млн грн.
Нагадаємо, що попередній фільм Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги» зібрав за перший вікенд прокату 8 млн грн. На час виходу фільму ця сума була рекордною.
Нагадаємо, «Захар Беркут» є екранізацією твору Івана Франка. Зйомки відбувалися в Карпатах, на озері Синевир, та під Києвом. Спеціально для «Захара Беркута» були збудовані декорації величезної гірської ущелини, селища Тухля та маєтку Тугара Вовка.
У проекті узяли участь також і голлівудські кінематографісти. Продюсерами фільму з американського боку виступили Джефф Райс, Юрій Карновський і Раджа Коллінз.
У головній ролі зіграв голлівудський актор Роберт Патрік («Термінатор 2: Судний день»). У стрічці взяли участь актори з України, США, Великобританії, Казахстану та Монголії: Алекс МакНіколл, Томмі Фленаган, Поппі Дрейтон, Андрій Ісаєнко, Олег Волощенко, Цегмід Церенболд, Єржан Нуримбет, Аліна Коваленко, Рокі Майерс, Олівер Тревена, Аян Отепберген, Віктор Жданов та інші.
Також у фільмі взяло участь понад 250 акторів масових сцен, а також дві команди каскадерів – з України та Казахстану.
Спеціально для історичного екшену було створено понад 600 оригінальних костюмів, що склало більше ніж 3 000 одиниць одягу, сотні екземплярів зброї, аксесуарів, прикрас, посуду. Над проектом працювали до 40 майстрів, які досліджували історичний одяг та створювали костюми, їм допомагали ремісники з цілої України.