На Закарпатті оголосили надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову.
У Закарпатській ОДА заявили про відсутність постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий сезон 2021-2022 років та визначили це як надзвичайна ситуація техногенного характеру державного рівня. Таке рішення прийняли на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС у понеділок, 11 жовтня.
«Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону складає близько 25 млн м³. Натомість ціна та відсутність постачальника природного газу ставить під загрозу вчасність початку опалювального сезону та безперебійну роботу закладів у осінньо-зимовий період», – сказав під час засідання комісії голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.
У Закарпатській ОДА додають, що можливий варіант виходу із кризової ситуації – це запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для бюджетних установ Закарпаття на опалювальний період 2021-2022 років.
Зазначимо, бюджетні та комунальні установи в різних регіонах України на початку опалювального сезону опинилися у скрутному становищі, оскільки не можуть закупити газ за пільговою ціною, зафіксованою у меморандумі між місцевою владою та державним монополістом НАК «Нафтогаз України». Нині лікарні, школи, військові частини та інші установи вимушені закупляти газ за ринковими цінами – по 35–45 грн/м³, хоча мали б це робити по 13,66 грн/м³.