Заклади культури України переведуть на контрактно-конкурсну систему

КультураДарина Цвях, 8 квітня 201514370

Кабінет міністрів схвалив законопроект щодо запровадження контрактно-конкурсної системи в усіх закладах культури України.

«Понад місяць тому Міністерство культури внесло на погодження в Кабінет міністрів законопроект про контрактно-конкурсну форму в закладах культури. Цей законопроект погоджений з усіма міністерствами і на засіданні українського уряду він буде схвалений і переданий на розгляд парламентської коаліції Верховної Ради України», - розповів на брифінгу віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє Укрінформ.

Він пояснив, що Міністерство культури внесло радикальну пропозицію, і не лише музеї і театри, а й усі заклади культури по всій України повинні отримувати керівників тільки за контрактом і тільки після проведеного конкурсу. Законопроект має надати цим закладам більше самостійності.

«Ми повинні розблокувати самостійність, в тому числі економічну, закладів культури - музеїв, театрів, заповідників. Вони повинні заробляти вільно в свій спецфонд, отримати механізм можливості акумулювати свої кошти на спеціальних рахунках, в тому числі і не в банку державного казначейства, а в банках, які будуть визначені ними самими, і використовувати ці кошти на власний розвиток», - зазначив Кириленко.

Нагадаємо, що Кириленко оголосив про 4 ключові реформи, спрямовані на посилення контролю за коштами, підтримку українського кіно, спрощення найму співробітників для театрів, а також унеможливити корупцію у сфері охорони культурної спадщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук