Закон про квоти на українську пісню набуде чинності у листопаді, - Кириленко

КультураК.С., 26 серпня 20162760
Закон про квоти на українську пісню набуде чинності у листопаді, - Кириленко
В'ячеслав Кириленко

Закон про квоти на українську пісню ще не працює, бо він набуває чинності за три місяці після підписання його президентом України. Про це в ефірі 5 каналу заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

«Закон ще не працює, бо він набуває чинності за три місяці після підписання його президентом. Президент підписав його на початку серпня, тож на початку листопада набуде чинності цей закон і почнеться виконання першого етапу квот. Там трохи різний підхід до різних радіостанцій, але в середньому це 25% гарантовано україномовної пісні в ефірі. Але вчорашній день, і взагалі тенденція, яка останнім часом має місце на радіостанціях, показує, що у нас немає ніяких ускладнень із якісним україномовним продуктом», — зазначив віце-прем'єр-міністр.

Насправді президент Петро Порошенко підписав закон, який встановлює 35-відсоткові квоти для україномовних пісень в ефірі українських телерадіоорганізацій, 6 липня. Тож запрацювати він має на початку жовтня.

Згідно з законом, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00.

«З дня набрання чинності цим законом мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року – не менше 50%, протягом другого – не менше 55%, протягом третього – не менше 60%», – йдеться у законі.

Метою закону є забезпечення у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% національного аудіовізуального продукту.

Обсяг частки пісень державною мовою та іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського союзу, визначається в ліцензії на мовлення телерадіоорганізації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук