Замок у Дубно претендує на участь в акції «7 чудес України»

Культура28 червня 20102560

Середньовічний Дубенський замок та оборонна споруда «Тараканівський форт» гідні бути серед претендентів на участь в акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Про це зазначив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

За його словами, ці об’єкти ще потребують уваги меценатів і спонсорів для того, щоб стати привабливими для іноземних туристів, особливо це актуально у рамках підготовки України до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Як відомо, 2010 рік за ініціативи М.Томенка оголошено роком популяризації та збереження українських замків, фортець та палаців. Як пояснив сам ініціатор акції, її основною метою є своєрідна інвентаризація, опис всіх замків, фортець та палаців України, тобто складання своєрідної карти цих історичних пам’яток, а також аналіз стану їх збереженості, розкриття їх історико-культурного потенціалу та встановлення перспектив залучення інвестицій у музейно-екскурсійну, готельну й туристичну сфери.

За словами віце-спікера ВР, кінцевою метою акції стане розробка комплексної стратегії підтримки, реконструкції та відновлення архітектурно-історичних пам’яток за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також приватних осіб.

Як пише УНІАН, акція «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» проходить у три етапи. На першому етапі були зібрані пропозицій щодо її учасників. Під час другого етапу, який нині триває, відбуваються представлення областями своїх номінантів, а напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні – 27 вересня 2010 року - відбудеться визначення 21 фіналіста акції. Останній етап – визначення переможців шляхом експертного та інтернет-голосування – триватиме до грудня 2010 року. В результаті акції будуть обрані 7 чудесних замків, фортець, палаців України і 7 замків, фортець, палаців, які знаходяться під загрозою швидкої руйнації та зникнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук