Заньківчани запрошують на прем'єру комедії про пригоди поета у футбольній команді

Головні Новини за 10 жовтняМарічка Крижанівська, 10 жовтня 2014, 12:11 0

У драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові у п'ятницю та суботу, 10 та 11 жовтня, запрезентують комедію за твором Івана Керницького «Король стрільців, або Муза в офсайді».

У Карпатському невеличкому містечку у 30-х роках ХХ століття поет шукає гроші, аби видати збірку своїх віршів. За збігом обставин, місцевий футбольний клуб очікує на приїзд футболіста зі Львова. Але той загубився у дорозі і не приїхав. То чому б поету не назватися іменем футболіста Геньом Скакуном й отримати пристойну платню, попри те, що із м'ячем у нього нема нічого спільного.

Фоном до цієї комедійної фабули є відтворення атмосфери і колориту довоєнної Західної України, коли футбол набував великої популярності.

П'єсою зацікавився режисер, народний артист України Григорій Шумейко. «До п'єси я приглядався давно, відколи я полюбив Івана Керницького як неймовірно талановитого літератора. У нас він був заборонений і забутий, лише тепер ми відкриваємо для себе його ім'я. Іван Керницький володів добродушною іронією і в нашій комедії вона теж присутня», – розповів Григорій Шумейко.

П’єсу «Муза в офсайді, або Король стрільців» вперше поставлено на Галичині у театрі «Заграва» 1939 року. За словами режисера, «тут є натяк кожній владі: чи муза буде в офсайді, чи буде мистецтво потрібне? Чи залишаться тільки видовища? Попри комедійні перипетії, глядач знайде для себе поживу для роздумів, знайде перегук тих часів із нинішнім днем».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук