Завтра у Львові презентують фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941»

Культура21 червня 20105417

22 червня у Львові в кінотеатрі ім. Довженка відбудеться допрем’єрний показ-презентація документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» режисера Тараса Химича. Стрічку знято на замовлення Західноукраїнського центру історичних досліджень. Тривалість фільму 45 хв.

По це 21 червня ZAXID.NET повідомив продюсер фільму Тарас Чолій.

«Це перший фільм в Україні, знятий на таку історичну тему. Досі ніхто не брався до цього матеріалу. В основу стрічки - спогади очевидців подій, представників українсько-польсько-єврейського народів, які тоді проживали в Галичині. У стрічці використано архівні кінохроніки, фотографії та історичні документи. Ми використали інший формат, ніж досі робився в Україні – західний підхід до створення ігрового документального кіно. За кордоном такий формат називають «Discovery». У художній екранізація, де історичних персонажів відтворюють професійні актори, нам допомагали у цьому реконструктори (з клубів історичної реконструкції)», - зазначив Тарас Чолій.

За його словами, проект створено за пожертви громадян Львова.

Цей фільм започаткує інші проекти – цикл історичних розповідей про людей, які спричинилися до розвитку нашої державності, які визнані в світі, а до кінця не визнані у нас, про наш регіон – Західну Україну. «Є речі, які нагору не хочуть піднімати, бо це не є політика, але про них суспільство повинне знати, зокрема діяльність на Галичині товариства «Рідна школа», саме звідти вийшло чимало громадських діячів, відомих українців; мало кому спадає до думки, що колись забороняли вчитися українською мовою, а про це варто знати», - зазначив Т.Чолій.

Як запевнив продюсер фільму, над стрічкою працювали 9 місяців, участь у проекті взяли понад сотню осіб, серед них актори, волонтери, історики.

У липні планується випустити диски із фільмом, кошти з продажу яких підуть на фінансування наступних проектів.

Із вересня також планується презентації фільму у школах та вищих навчальних закладах Львова, також по диску отримає кожен навчальних заклад.

Проект підтримала Львівська міська рада.

Початок о 17.00. По закінченню фільму – брифінг для ЗМІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • levandivka 23 червня 2010, 08:11

  Суперова презентація вийшла! Зал плакаль... Бо фільм навіть не зробили. Горлодери. Протримали годину переповнений зал, а по тому виявилося, жи кіна не буде

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Зеник, Львiв 22 червня 2010, 10:10

  "...попри усю контроверсійність постатей Степана Бандери і Романа Шухевича, вони є символами національно-визвольної боротьби мешканців Західної України за свою землю і волю." А Ватутiн i Кузнєцов є символами боротьби українського народу за свою державу - Українську Радянську Соцiалiстичну Республiку яка мала окреме представництво в ООН i дала сучаснiй Українi її кордони. А як вiдомо бандерiвська "Відновлена Українська Держава буде тісно співдіяти з Націонал-Соціалістичною Велико-Німеччиною, що під проводом Адольфа Гітлера творить новий лад в Европі й світі..." з Акту про відновлення Української Держави (30 червня 1941 p.) То кому потрiбна фашистська Україна? Адже "Політичний і морально-психологічний дух, яким дихають українські націоналісти, безперечно є фашизмом." // Д.Донцов «Чи ми фашисти?».- Вісник.-1935.-кн.4.-С.915.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • LWOW 21 червня 2010, 23:03

  КЛИН, ПРОЧИТАЙ ПРО СЕБЕ «хететепе»://вевеве.rf-agency.ru/acn/stat_ru.htm

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук