Автором заяви стосовно Андруховича є літературознавець Іванишин, - Винничук

Петро Іванишин

Автором заяви “Правого сектору” стосувно  так званої “антиукраїнської позиції” Юрія Андруховича є літературознавець Петро Іванишин, який послідовно виступає проти вступу в ЄС і в НАТО. Про це на своїй сторінці у Facebook написав письменник Юрій Винничук.

Петро Іванишин був зареєстрований кандидатом у народні депутати Ураїни під №10  у списку “Правого сектора”.

“Його батько створив “Тризуб”. Василь Іванишин також співпрацював з КГБ. пишучи закриті рецензії на Калинців, на мене й на інших літераторів. На основі цих рецензій приймалися судові рішення”, - пише на своїй сторінці Винничук.

Звинувачування, присутні у заяві, уже висловлювалися Петром Іванишиним. Зокрема у рецензії на антологію «120 сторінок Содому» (2009 рік). “Що ж, новітню – постмодерну – західну цивілізацію часто ототожнюють із космополітичним Вавилоном чи глобалістичною Вавилонською вежею, але, мабуть, не була б недоречною й асоціація тут із біблійними Содом та Гоморрою”, - пише літературознавеь.

Не оминав він своєї увагою і творчість Юрія Андруховича. Ось фрагменти із статті Іванишина “Постмодерний неоцинізм, його жерці, раби і жертви” (2007): “Яскравим прикладом постмодерної творчості може бути письмо Юрія Андруховича. Саме з цим автором доволі часто відбуваються зустрічі, зокрема в українських університетах... У наші дні інколи натрапляємо на окремі цікаві публіцистичні статті та есе цього безумовно талановитого автора, в яких він опонує російському колоніалізму та його спадщині, критикує окремі глобалізаційні процеси, доволі своєрідно й нечасто, але намагається промовляти на захист української ідентичності. Дуже шкода, що таких статей та есе обмаль і чомусь не про них ідеться на зустрічах із громадськістю. Натомість домінують у спадщині Андруховича поетичні та прозові тексти виразно постмодерного спрямування”, - пише літературознавець.

Така риторика, без сумніву, перегукується із цьгорічною заявою “Правого сектора”.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук