Збитки українських банків у минулому році сягнули ₴24 млрд

Банки пожвавили кредитування населення та бізнесу

Загалом стан банківського сектору покращився

Збитки українських банків у 2017 році становили 24,4 млрд грн. Про це у середу, 21 лютого, повідомили у прес-службі Національного банку України.

За даними регулятора, основна частина збитків припадає на чотири великих банки, включаючи націоналізований «ПриватБанк». «Через значні обсяги відрахувань у резерви банківський сектор завершив рік зі збитками в 24,4 мільярда гривень - переважно за рахунок чотирьох великих банків, зокрема «ПриватБанку», - йдеться в повідомленні НБУ.

Також регулятор зазначив, що кількість збиткових банків за минулий рік скоротилася до 18-ти із 33-х у 2016 році. Остаточні показники фінансової звітності банків за 2017 рік ще можуть бути відкориговані до кінця квітня після завершення річного аудиту.

За даними НБУ, в цілому за 2017 рік депозити населення зросли в гривні на 22,4%, у валюті - обсяги не змінилися. «ПриватБанк» найактивніше залучав гривневі кошти населення, а «Ощадбанк» – валютні.

Депозити корпорацій в гривні зросли за рік на 13,6%.

Загалом у НБУ заявили, що в 2017 році стан банківського сектора України покращився - після більше ніж трирічної кризи практично всі ключові показники роботи банків мали позитивну динаміку. Банки прискорили кредитування населення й почали нове кредитування бізнесу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за підсумками 2017 року найбільші збитки зафіксували у «ПриватБанку» (-22,97 млрд грн), «Промінвестбанку» (-7,67 млрд грн) та «ВТБ Банку» (-4,1 млрд грн).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук