Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр України Олексій Гончарук увечері в суботу, 11 січня, звернулись до українців щодо катастрофи літака МАУ у Тегерані. Звернення з’явилися після завершення його розмови з президентом Ірану Хасаном Рухані.
Зокрема, Зеленський повідомив про домовленість, що Рухані віддасть наказ максимально швидко спільно з українськими експертами закінчити ідентифікацію тіл загиблих і підготувати їх для повернення в Україну. Український президент наголосив, що це повинно статися найближчим часом.
«Ми також домовилися про початок спільної роботи з розшифровки двох бортових самописців – “чорних скриньок”. Ми домовилися про повну юридичну та технічну взаємодію, включно з питанням отримання компенсації. Ми домовилися, що ніхто не відкрутиться», – заявив Володимир Зеленський.
Він додав, що уряд надасть фінансову допомогу родинам загиблих. Крім того, президент запевнив, що держава всіляко сприятиме тому, аби родичі загиблих отримали компенсації від перевізника, страхових компаній та Ірану.
«Я поверну всіх загиблих близьким і рідним. Вони зможуть з ними попрощатися по-людськи. Ми гідно вшануємо їхню пам’ять. Всі винні будуть покарані», – запевнив президент України.
До слова, про компенсацію родичам загиблих у падінні літака повідомив також прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Він розповів, що держава виплатить їм по 200 тис. грн компенсації.
«Уряд виплатить родинам загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги та проконтролює належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції», – сказав прем’єр-міністр України.
Він також заявив, що держава надасть всебічну підтримку і допомогу, зокрема юридичну та фінансову. Окрім того, за його словами, авіакомпанія МАУ відповідно до колективного договору здійснить виплати родинам членів екіпажу.
Як повідомляв ZAXID.NET, літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На його борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи – 11 українців, 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, а також по 3 Німеччини та Великої Британії.
9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Того ж вечора в інтернеті навіть опублікували відео, яке свідчило на користь цієї версії.
Іранська влада довгий час відкидала версію збиття літака ракетою. Однак 11 січня Іран все-таки визнав, що літак Boeing ненавмисно збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт. Відомо, що ракета влучила прямо в кабіну пілотів.